Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ehtekunstigalerii tähistab juubelit!

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Ilutoimetus
05.05.2014

Sel neljapäeval, 8. mail avab üle 70 Eesti ehtekunstnikku esindav A-galerii oma 20. sünnipäeva puhul kaks autoriehtenäitust Tallinnas ning esitleb raamatut Eesti metallikunstnike loomingust viimasel kahel aastakümnel. 16. ja 17. mail korraldab Eesti ehtekunstile pühendunud A-galerii müügipäeva, kust saab autoriehteid soetada tavalisest soodsama hinnaga.

A-galerii asutajaliikme, ehtekunstnik Tiina Käeseli sõnul on galerii paari aasatakümne jooksul oma sisus ja vormis palju muutunud, kuid eesmärk on jäänud samaks – arendada Eesti ehtekunsti ning anda metallikunstnikele koht oma loomingu esitlemiseks. "Mul on siiras heameel, et A-galeriiga on liitunud palju uuema põlvkonna kunstnikke, kes omakorda muudavad galerii nägu. See annab lootust, et Eesti ehtekunst on jätkusuutlik ning saame unikaalseid ehteid imetleda ka järgmise paarikümne aasta pärast," kommenteeris Käesel. Täna kuulub A-galerii nimistusse üle 70 kõrgharidusega Eesti metallikunstniku.

A-galerii sünnipäevapidustused algavad neljapäeval, 8. mail kell 17.00 Hop Galeriis (Hobusepea 2) näituse "A-V Ehedad portreed" avamisega, kus näeb töid galerii osanikelt nende poolt valitud teoste arhiivist. Näitus jääb avatuks 27. maini.

8. mail kell 17.30 avatakse A-galerii seifis ka teine juubelinäitus "A-∞ Sõnadeta lingvistika", mis esitleb Eesti noorema põlvkonna ehtekunstnike loomingut. "Urmas Lüüs on kokku pannud näituse, mis annab hea ülevaate eesti noorte metallikunstnike mõtetest ning põnevatest kaasaegsetest materjalidest ja tehnikatest," sõnas Käesel. Näitus on avatud kuni 2. juunini.

Samas esitletakse ka Kaire Ranniku ja Erle Võsa-Tangsoo koostatud raamatut "A-galerii. Eesti autoriehte galerii 20 aastat", mis annab harukordse võimaluse näha Eesti tunnustatud metallikunstnikke kandmas oma ehteid ning lugeda nende kirjutisi oma kolleegide loomingu kohta.

16.-17. mail kl 10.00-20.00 toimub A-galeriis juubelihõnguline müügipäev, kus saab soodushinnaga soetada Eesti metallikunstnike autoriehteid. "Müügipäeval on galerii vitriinides nii väärikaid traditsioone kandvaid ehteid kui ka palju uut loomigut. Mitmed kunstnikud toovad müügipäevale ka töid, mis nad on spetsiaalselt selleks puhuks valmistanud," lubas Käesel.

Eesti ehtekunsti tutvustamisele keskendunud A-galerii on kaasaegse Eesti üks vanemaid kunstigaleriisid, mis asutati 1994. aastal Tallinnas Hobusepea tänaval (praegune Hop Galerii). 2005. aastal kolis A-galerii suuremat väljapanekut võimaldavatesse ruumidesse samas hoones Pika tänava nurgal. Täna on A-galeriis esindatud üle 70 eesti kunstniku unikaalehted ja väikeseeriad. Igal aastal korraldab A-galerii üle kümne näituse, kus saab nautida nii Eesti kui välisriikide metallikunstnike loomingut. Lisateavet galerii kohta saab aadressilt www.agalerii.ee.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee