Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Disainiamps Helsingist

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Ilutoimetus
12.03.2014

“Loomingulisust ei saa sundida ega piiridesse suruda. Mulle meeldib end tundmatusest leida. Ainult siis saan ma õppida ja luua midagi uut, toetudes oma silmadele ja ajule,” Henrik Vibskov

Helsingi disainimuuseumi (www.designmuseum.fi) kevadine suurnäitus paotab ukse Taani kaasaegse moe visionääri, leiutaja ja disaineri Henrik Vibskovi fantaasiaküllasesse maailma.

Laiakaliibriline väljapanek avab modernse moe ereda tähe loomeprotsessi ning tutvustab lähemalt kunstniku multidistsiplinaarseid töid. 1972. aastal sündinud Vibskov on lõpetanud Londoni Central Saint Martinsi maineka moekooli. Alates sellest ajast on ta disaininud üle 20 kollektsiooni ning tõusnud üheks olulisemaks Skandinaavia disaineriks maailmas.

Lisaks naiste- ja meestemoele ning mängulistele aksessuaaridele, on Vibskov tuntud ka oma installatsioonide poolest, mis on sageli ka tema moe-show´de lahutamatuteks osadeks.

Disainimuuseumi kuraator Suvi Saloniemi kirjeldab meest sõnadega originaalne, piire kompav, veider ning metsik. „Meie eesmärk on publikule tutvustada Henrik Vibskovi unikaalset maailma. Me tahame sukelduda disaineri mõtteisse. Vahel on näitustel vaid kunstniku töö, aga Vibskovi puhul jõuab vaatajate ette ka tema ideede küllus ning loominguline masinavärk. See väljapanek teeb eelkõige kummarduse loovusele ja loovale mõtlemisele,” sõnab Saloniemi.

Disainimuuseumi näituse tuum on Vibskovi viimased tööd ning tema soolonäitus Neck Plus Ultra. Varasemalt on disaineri töid esitletud New Yorgis (MoMA), Pariisis (Palais de Tokyo) ja Rootsis (Röhsska).

Ei juhtu just iga päev, et maailmatasemel disaini- ja moenäitus kodule nii lähedale tuleb. Miks mitte siis võtta ette üks väike reis Helsingisse? Loovusele peaks see küll hästi mõjuma …

Näitus on avatud kuni 11. maini 2014. aastal.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee