Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kaubamaja tutvustab Eesti disaini

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
07.03.2014
Foto: Mari-Liis Heinsaar ja Hanna Loodmaa

6. märtsil avati Tallinna Kaubamajas Eesti disaini väljapanek, mida saab näha nii Kaubamaja vaateakendel, Kodumaailmas disainikohvikus kui ka Naistemaailmas. Kaubamajas saab tutvuda kodumaise mööbli, sisustuse, tekstiili, moe ja eriliste disainlahendustega.

Ava galerii, klikates pildil!

Eesti Disainerite Liidu loodud Eesti Disaini Maja galerii esitleb Kaubamaja vaateakna jaoks kokku pandud kollektsiooni, kus on esindatud uusim valik kohalike disainerite loodud ja valdavalt kohalike ettevõtete toodetud tooted. Kollektsiooni läbivaks jooneks on ehedad põhjamaised materjalid. Näitusel esitletakse Monika Järgi, Tarmo Luisu, Reet Ausi, Janno Roosi, Andres Labi, Stella Soomlaisi, Toivo Raidmetsa, Kärt Ojavee, Mare Kelpman, Tõnis Vellama jt uuemat loomingut. Kokku on vaateaknal ligi 40 disaineri tooted.

Kaubamaja turundusdirektor Anne-Liis Ostov rääkis, et Kaubamajal on välja kujunenud pikk traditsioon Eesti disaini toetamisel: „Eestis luuakse väga kvaliteetset disaini ja oleme alati pidanud oluliseks kodumaiste tegijate tunnustamist. Lisaks meie majas igapäevaselt müüdavatele Eesti disainerite moekollektsioonidele üritame alati leida võimalusi näituste ja eriväljapanekute korraldamiseks, et tutvustada uusi tooteid laiemale avalikkusele.“

„Meil on väga hea meel, et saame Eesti tegijaid taas tutvustada väljaspool oma disainimaja. Eelmisel aastal nägime, kuidas Kaubamajas toimunud Disainiöö festivali tegevused ja jõuludeks avatud Eesti disaini pop-up pood tõid kodumaisele disainile palju uusi austajaid,“ ütles Eesti Disaini Maja galerii eestvedaja Kirke Tatar.

Eesti Disaini Maja näituse vaateaknale lisaks on märtsis Kaubamaja akendel näha ka kodumaiste mööblibrändide Oot-Oot ja L.E.S.S tooteid. Oot-Oot diivaneid saab lähemalt uurida Naistemaailmas ja Kodumaailmas, kus hubast miljööd tekitab ka tänasest avatud disainikohvik. Kohviku sisustus pärineb kodumaiselt mööblitootjalt Vanatool ja Soome disaineri Yrjö Kukkapuro kollektsioonist. „Disainikohvikuga võib tutvuma tulla näiteks käesoleval nädalal kui seal tegutsevad tuntud kokad. Reedel õpetab Tarvo Kullama valmistama erinevaid magusaid trühvleid ning laupäeval ootab Imre Kose kõiki prantsuse köögi austajaid, et koos makroone teha. Miks mitte tähistada naistepäeva õppides peent kokakunsti või valmistada ise kingitus,“ kutsus Anne-Liis Ostov.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee