Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Disain on kohal

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
05.06.2013
Foto: Gabriela Liivamägi

Tartus toimub esmakordselt disaininädal “Disain on kohal”, mis toob fookusesse Tartu disaini ja disainerid.

7.-15. juunini toimuva disaininädal „Disain on kohal“ eesmärk on tutvustada Tartuga seotud disainerite ja siin õppivate disainitudengite loomingut, vaadelda Tartut kui elukeskkonda ning juhtida tähelepanu disainile linnaruumis.

Nii kodus kui linnaruumis ümbritsevad ja mõjutavad meid igapäevaselt nutikad disainilahendused, mis on põhjalikult läbi mõeldud, kuid mida me sageli märgata ei oska. Disaininädala raames saab elada kaasa Tartu Kõrgema Kunstikooli  lõputööde kaitsmisele ning tutvuda lõputööde näitusega. TKK tekstiiliosakonna vilistlase Triinu Pungitsa kureerimisel toimub moeetendus "Kapist välja", kus tekstiiliosakonna tudengite ja vilistlaste kollektsioone tutvustatakse kõrvuti Antoniuse õue kunstnike loominguga. Toimub disaini- ja vanakraamibasaar Antoniuse õuel. Lisaks saavad huvilised osaleda disainiekspertide vestlusringides, harida end erinevaid näituseid külastades ning lahendada õpitubades disainiprobleeme.

Disaininädala "Disain on kohal" kava

Eelüritused
29. mai kl 19:00. Kohvik Sparglis moeõhtu "Mood on kohal". Moeõhtul tutvustavad ennast ja oma tegemisi moeetendusel “Kapist välja”  üles astuvad disainerid Triinu Pungits, Sille Sikmann ja Evelin Kägo.
6. juuni kl 19:00. Kohvik Sparglis moeõhtu "Mood on kohal"

“Disain on kohal” üritused

7. juuni, reede
Kell 16. Disaininäituse avamine Kaarsillal. Koostöös Eesti Disaini- ja Tarbekunstimuuseumiga avatakse näitus Eesti ja Tartu disainist läbi ajaloo.
Kell 22. Moeetendus “Kapist välja”. Triinu Pungitsa moeetendus TKK tekstiiliosakonna tudengite ja vilistlaste kollektsioonide ja Antoniuse õue kunstnike loominguga.

8. juuni, laupäev
Kell 12-16. Disaini- ja vanakraamibasaar Antoniuse õuel. Jätk eelmise õhtu moeetendusele. Basaaril saab isiklikult kohtuda moeloojatega, tutvuda nende loominguga lähemalt ning midagi ka endale osta.

9. juuni, pühapäev
Kell 19. Arhitektuuriteemaline rattaretk Tartu linna peal.

10. juuni, esmaspäev
Kell 12. Lihtsad nipid õuemööbli meisterdamiseks. Õpituba kõigile hakkajatale. Loomemajanduskeskuse ette ehitatakse Kristjan Induse juhendamisel ning TajuRuum ja TKK mööbliosakonna 2. kursuse tudengide abil DisainiPlatvorm
Kell 18. Disainiplatvorm: oma kogemust disainerina jagab Stella Soomlais.

11. juuni, teisipäev

Kell 16. Tekstiilikunstnik Epp Mardi lilledest inspireeritud ehete näitus "ORNAMENTA FLORALIA" avamine. Suviselt romantilist mininäitust saab Frida & Lonni stuudio-poes vaadata 21. juunini.
Kell 17. Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde näituse "Lend 2013" avamine Nooruse Galeriis. Täpsem ajakava

13. juuni, neljapäev
Kell 9. Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde kaitsmised Nooruse Galeriis. Täpsem ajakava
Tartu Teaduspargi tutvustuspäev loomemajanduskeskuses.
Kell 18.30. Disainiplatvormi diskussioon "Noor moe-ja aksessuaaridisain Tartus ja Eestis" kohvikus Spargel. Xenia Joost,Kristina Paju, Maila Käos, Sille Sikmann, Triinu Pungits, Miina Leesment ja Marit Ilison.

14. juuni, reede
Kell 9. Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde kaitsmised Nooruse Galeriis.
Kell 16.30. Disainiplatvormi diskussioon "Disain Tartus ja Tartu noored disainerid kohvikus Spargel. Juha Laurikainen, Asko Künnap, Keret Altpere, Monika Järg, Kadi Pajupuu, Jaak Roosi ja Tõnis Vellama.

15. juuni, laupäev
Kell 12. Paberlaevastik tantsuga teele. Suur disaininädala lõpuüritus Atlantise ees Emajõel. Paberlaevad tantsivad jõele Paberimuuseum ja Just Tantsukool.

Lisaks on disaininädala raames kavas ka Trinka Desingi lambinäitus „Lill“. 7. juunist  nädala lõpuni kohvikus Spargel. Kollektsioonis on nii seina-lae, laua- kui põrandalampe. Kollektsiooni loomiseks ammutas disainer Triin Kõivupuu inspiratsiooni kõrvarõngast...

Kava täieneb iga päevaga!

Toimumiskohad:
Tartu Loomemajanduskeskus: Kalevi 13
Kohvik Spargel: Kalevi 13
Antoniuse Õu: Lutsu 3 ja 5
Nooruse Galerii: Riia 11

Disaininädala üritusi korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus ja Tartu Kõrgem Kunstikool, toetavad Tartu linn, Tartu Kultuurkapital, EAS ja Läänemere piirkonna programm.  Moeetenduse meediapartner on Femme.

Lisainfo: Triinu Pungits, tel 5340 5745, triinu@triinupungits.com (moeetendus);  Ada Tamme, tel 5646 0549, ada@lmk.ee (disaininädal).

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee