Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Marimekko näitus läheb mööda Eestit tuuritama

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
29.05.2013

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis publikumenu nautinud tuntud Soome rõiva- ja tekstiilibrändi Marimekko näituse väiksem väljapanek alustab mööda Eestit ringreisi. Rändnäitus avatakse Tartu Kaubamaja kolmanda korruse aatriumis 29. mail ja see jääb Tartus avatuks kuni 12. juulini.

Marimekko näitus Tartu Kaubamajas / foto: Maarja Keba

Sellel kevadel käis Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis Marimekko näitust vaatamas ligi 6 000 inimest, mis teeb sellest ühe populaarseima näituse muuseumi ajaloos. Soome Instituudi palvel koostati näitusest kompaktsem versioon, mis alustabki nüüd Marimekko tekstiile ja ajalugu tutvustades oma teekonda ümber Eesti. ”Marimekko annab suurepäraselt edasi Soome disaini ja tekstiilikunsti paremikku, aga jutustab ühtlasi huvitava loo ühe ettevõtte ajaloost ja arengust,” rääkis Soome Instituudi juhataja Riitta Heinämaa.

Rändnäitus seatakse esimesena üles Tartu Kaubamajas, kus sellega saab tutvuda 12. juulini. Alates 17. juulist on Marimekko näitust võimalik näha Albu mõisas, septembris Põltsamaal, oktoobris ja novembris Harju Maakonnaraamatukogus ja Tallinna Keskraamatukogus, detsembris Saaremaal ning uuel aastal jätkab näitus Eesti ringreisi Võrus, Pärnus ja mujal.

Rändnäituse on Soome Instituudile koostanud Helsingi Disainimuuseum. Näitust saab tellida tasuta oma kodukanti Soome Instituudist aadressil tartu@finst.ee või telefonil 742 7319. Tutvu teiste Soome Instituudi poolt pakutavate rändnäitustega aadressil http://dev.finst.ee/naitused/.

Marimekko näitus on Tartu Kaubamaja aatriumi kolmandal korrusel avatud 29. maist kuni 12. juulini.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee