Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Maailma suurim kingafänn

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
31.08.2012
Foto: Photo Factory

Arvad, et oled maailma suurim kingafänn? Peame Sind kahjuks kurvastama – on keegi, kes armastab kingi veel palavamalt. Ei, see ei ole Carrie Bradshaw, vaid Darlene Flynn (57) Kalifornia sooja päikese alt.

Darlene on tulihingeline kingafanaatik. Tema kogusse – nn Dar’i kingataevasse – kuulub 16 400 kingateemalist eset: päris kingadest miniatuursete kingakujukesteni, mööblist kunstini, kottidest rõivasteni, teekannudest telefonideni. Päris kingi kuulub kogusse umbes 100 paari.

Hüüdnimesid Shoe Lady ning Queen of Sole kandev naine alustas oma palavat armuafääri kingakujuliste kaunitaridega pärast abielulahutust üksteist aastat tagasi. „Ma ei tea, miks ma just kingi kogun. Ma lihtsalt armastan neid ja see armastus väljus kuidagi kontrolli alt,“ on muljetavaldava kogu omanik öelnud. Oma esimesed 28 kingafiguuri ostis ta pärast lahutust, kui oli kingakesi näinud peretuttava juures, kellel samasugune hobi. „Ma sain oma mõtted mehest eemale. Keskendusin kingadele. Nüüd ma imetlen neid iga päev.“

Darlene’i gigantne kingaassortii püüdis esimest korda laiema avalikkuse tähelepanu aastal 2006, kui kingaleedi püstitas 7765 kingakujulise esemega maailmarekordi, jõudes oma kollektsiooniga ka Guinnessi rekordite raamatusse. Tänaseks on ta oma kogu rohkem kui kahekordistanud, kulutades nipsasjakestele üle poole miljoni dollari. Flynni kollektsioon on nii üüratu, et tal kulub kaks nädalat, et kõik oma kingakesed vitriinkappidest välja õngitseda ning näituseks ritta panna.

Darlene’i kuulsaimate kingade hulka kuuluvad Disney Tuhkatriinu klaaskinga koopia, „Võlur Ozi“ Dorothy punased kingad ning hunnikute viisi Barbie kõpskingi. Üks kalleimaid miniatuurkingakesi kollektsionääri kogus maksab 1800 dollarit. Naisele kõige armsamad kingad on aga tema vanaema pulmasaapad.

Darlene’i unistuseks on luua oma kingamuuseum. Kingakujulises majas elamise vastu poleks tal ka midagi – peaasi, et kõik ta kingakesed sinna ära mahuks.

Kas ka Sinul on mõni eriline hobi? Jaga seda meiega! Kirjuta meile femme@femme.ee oma põnevast hobist ja võtame Sinuga ühendust.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee