Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Prada pillerkaar kinolinal

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
23.08.2012
Foto: Tootja

Järgmisel suvel esilinastub Baz Luhrmanni romantiline draama “The Great Gatsby“, mille aluseks on F. Scott Fitzgeraldi samanimeline menuromaan. Küsite, miks me sellest nii vara räägime? Aga seetõttu, et lisaks geniaalsele süžeele ja Hollywoodi koorekihile võlub film võrratult kaunite kostüümidega, millesse on panustanud ka Miuccia Prada isiklikult. Elagu kahekümnendad!

Baz Luhrmann, kes on varemalt lavastanud näiteks filmid "Moulin Rouge" ja "Australia", jätkab "The Great Gatsbys" oma lummavat stiili, tekitades vaatajas tunde, nagu ta viibiks kinotooli asemel vaatlejana filmis sees.

Loo tegevus toimub 1920ndatel Long Islandil. Ameerika keskmaalt idarannikule kolinud Nick Carraway leiab end imetlemast oma naabri Jay Gatsby müstilist minevikku ja pillavat elustiili. Teda tõmbab magnetina Gatsby siseringi, kus temast saab kinnisideede, hulluse ja tragöödiate tunnistaja. Intrigeeriva süžeega linateoses teevad kaasa Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Isla Fisher, Tobey Maguire ning Gemma Ward.

Erinevate kunstnike koostööna valminud dekadentlikud filmikostüümid on lihtsalt öeldes võrratud. Lõputud pärliread, pimestavad juveelid, pompöössed peakaunistused, külluslikud dekoratsioonid, koketsed kokteilikleidid, laitmatu lõikega ülikonnad, sametine karusnahk... Rikkalik kostüümiparaad paneb aina enam janunema täispika filmi järele.

Kaader filmist "The Great Gatsby"

Linateose toretsevate kostüümide loomisel tuli kostüümikunstnik Catherine Martinile appi Miuccia Prada, kes sukeldus Prada ja Miu Miu arhiividesse ning valis välja 40 disaini, mis spetsiaalselt filmi jaoks ümber tehti. Prada kommenteeris USA Vogue’ile: "Reeglina ma ei viita oma töödes konkreetsetele ajastutele, aga kui hakkasin "The Great Gatsbyle" mõtlema, mõistsin, kui paljud Prada ja Miu Miu disainid võiksid väikeste täienduste järel kanda endas kahekümnendate hõngu." Filmis nähtavad juveelid ja ehted on valminud koostöös Tiffany & Co.'ga ning meestekostüümidele on kaasa aidanud Brooks Brothers.

Kaader filmist "The Great Gatsby"

Disainerile on see kolmas koostöö  Baz Luhrmanniga. Nende varasemate projektide hulka kuuluvad film "Romeo & Julia", mille tarbeks disainis Prada Leonardo DiCapriole pulmaülikonna, ning lühifilmide seeria, mis oli osaks Met muuseumi näitusest "Schiaparelli and Prada: Impossible Conversations".

Loe Miuccia Pradast Pradaismi looja

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee