Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Nauding ehetearmastajaile

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kelly Kipper
17.11.2011
Foto: erakogu

Teisipäeval, 22. novembril algusega kell 18.00 esitleb Pariisis elav eesti ehtedisainer Piret Kartus kohvikus C'est La Vie oma värske talvekollektsiooni näidismüüki.

Ehetemaia publiku ette jõuab valik massiivseid kaelakeesid, kividega nahkprosse, külluslikult käevõrusid ning muidugi hurmav valik kõrvarõngaid, mis üheskoos moodustavad üksteist aastat tegutsenud kunstniku kuuenda suurema kollektsiooni.

Oma loomingus kasutab Piret vaid eksootilisi ning haruldasi materjale: näiteks Indiast pärit pärleid, rikkalikus värvipaletis cabochone, Swarovski parimaid palu, käsitsiviimistletud romantilisi klaas- ja kristallkameesid ning elegantseid siid- ja sametpaelu.

"Loomulikult on kõik ehted ainueksemplarid. Ehetega tegelen tõsisemalt juba 11 aastat; kollektsioone müün kuuendat. Olen katsunud teha nii, et soovi korral on olemas komplekt, aga seda ei pea sugugi koos ostma. Inspiratsiooni saan enamasti materjalidest - kasutan ainult parimaid Pariisis saadaval olevaid materjale, mida erinevatest kohtadest leian. Üldiselt on kõik käsitsi valmistatud ja pärit Euroopast: klaaspärlid Tšehhist, swarovskid Austriast, lilled Saksamaalt, paelad Šveitsist ja Prantsusmaalt, ka väga palju vintage-haruldusi nagu kivid-pärlid, mida enam kuskilt ei leia ja mis pärit aastaist 1920 – 1970. Ainus, mis tuleb väljastpoolt Euroopat - Jaapanist -, on mageveepärlid. Kõik materjalid pärinevad erinevatest paikadest ja ma käin n-ö aaretejahil neid otsimas - just see põnevus mind inspireeribki! Rõhk on Euroopast pärit materjalidel ja see on minu jaoks hästi tähtis," räägib kunstnik. "Eesti naistele on rõõm ehteid luua, sest nad on väga uudishimulikud ja julgevad värve kanda. Samuti ei karda nad suuri ehteid ja just suured ehted on need, mille puhul mu fantaasia kõige kõrgemalt lendab," rõõmustab ta.

Et Piret Kartuse ehteid pole võimalik internetist osta ning kunstnikul on küpsemas plaan vähemalt kaheks aastaks Jaapanisse sealset kultuuri nautima minna, soovitame soojalt teisipäevasele näitusmüügile imetabaseid ehteid piiluma ning põneva disaineriga kohtuma minna.

Loe persoonilugu Tegude poolest suur Piret

Pireti ehteid on võimalik imetleda ka galeriis Iida (üle tee kohvikust C'est La Vie).

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee