Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Taiwani disainibankett

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
10.06.2010

Sel nädalal sai Londonis nautida Taiwani kaasaegse kunsti ja disaini näitust, mille eesmärgiks oli edendada Taiwani kaasaegset kultuuri ning tutvustada seda laiemale rahvusvahelisele publikule. Näitus kandis pealkirja "Ban-Doh", mis tähendab Taiwanis traditsioonilist avatud pidustust, mis pakub rohkelt toitu oluliste sündmuste tähistamise puhul nagu näiteks pulmad või sünnipäev. "Ban-Doh" oli sissejuhatav näitus 2010. aasta septembris toimuvale Londoni Disainifestivalile, kus on samuti esindatud Taiwani disain. 

Ava galerii, klikates pildil!

Kunstiliikidest olid esindatud vabad kunstid, illustratsioon, heli- ja videoinstallatsioonid, moekunst, arhitektuur ja tööstusdisain. Näitusele kandideerinud enam kui kahesajast loomeinimesest valiti kakskümmend üks kunstnikku, kellest osad tegutsevad Suurbritannias, osad kodumaal Taiwanis.

Lisaks võimalusele õppida tundma Taiwani kaasaegset kunsti ja disaini, pakkus näitus võimalust liituda foorumiga ning vestelda kunstnikega näost näkku nende töödest.

Mõned meeldejäävamad tööd

Chao Min-Tzu on illustraator, kes lõpetas Brightoni Ülikooli 2009. aastal. Näitusel esitab ta oma töö pealkirjaga "Topeltõnn", mis kasutab moodsat sümbolismi, tõlgendamaks Taiwani naisi nelja põlvkonna jooksul nende sünnist abieluni. See püüab mõista Taiwani naiste elukogemust traditsioonilises Taiwani Hani ühiskonnas, alustades Chao vaaremast, kes on kujutatud hiina mõjudega pulmakleidis lapspruudina 1890. aastal, jätkates tema vanaemaga Jaapani valitsuse ajal, Ameerika mõjudest kantud ajastul kasvanud emani ning lõpetades iseendaga eklektilisel, kõrgtehnoloogilisel tänapäeval. Chao mõtiskleb naise osa üle, mis on saja kahekümne aasta jooksul muutunud abikaasa ja ema rollist vallalise karjäärinaiseni, ning abielu teemal, kuis varem peeti naist täielikuks vaid abielus olles, nüüdseks on aga abielu kaotanud oma tähtsuse ühiskonnas.

Moekunstnik Johan Ku õpib hetkel Central Saint Martinsis. Eelmisel aastal võitis ta avangardi kategooria preemia rahvusvahelisel disainivõistlusel New Yorgis, mis muutis ta väga populaarseks disaineriks Taiwanis. Näitusel on esindatud tema 2004. aastal valminud võidutöö, milleks on arhitektuursed kootud kostüümid. Johani enda sõnul oli tema eesmärgiks muuta arhitektuuri ruumilisus sellele mitteiseäralikult ootamatult pehmeks.

Teine moekunstnik Mei-Hui Liu, kes on juba aastaid Londonis elanud ning töötanud oma brändi Victim kallal, pani välja noppeid erinevatest kollektsioonidest, koondades need pealkirja "Season of Love" ("Armastuse aastaaeg") alla. Toetades taaskasutamise ideed 1900.-1960. aastatest pärinevate antiiksete kangaste ja pitsi kasutamise näol oma kleitides, on ta loonud ainulaadse ning väga romantilise ökosõbraliku õitsva moepuu.

Yosifu on Taiwani aborigeenide Amis hõimust pärinev maalikunstnik, kes antud hetkel elab Edinburghis. Ta on tuntud oma juurtele omase erksavärvilise stiili poolest, mis avastab Taiwani aborigeenide ajalugu ja kultuuri. Tema viimane töö "Can’t Speak"("Ei saa rääkida") jutustab Taiwani võimude poolt hõimurahvastele peale sunnitud kampaaniast, mis keelas neil viiekümne aasta jooksul enda keeles kõnelemast, promodes mandariini keelt. Ehkki tänaseks on seadused muutunud paindlikumaks, mäletavad oma hõimukeelt nüüdseks vaid väga vähesed inimesed ning noorem põlvkond pea üldse mitte.

Eesti loomeinimesed võiksid taiwanlastest eeskuju võtta ning samuti otsida võimalusi oma loomingu laiemaks rahvusvaheliseks eksponeerimiseks, miks mitte samasuguse grupinäituse näol!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Moekas
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee