Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Antoniuse moeetenduse konkursile esitati ligi 40 tööd

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Moetoimetus
04.03.2014

Antoniuse moeetenduse kavandite konkursile laekus ligi 40 tööd, millest valiti 13. juunil 2014 toimuvale moeetendusele välja 17 kollektsiooni.

Moeetendusel osalevad oma kollektsioonidega  Ilona Ait, Tiina Andron, Triin Isak, Anna Jelizarjeva, Evelin Kägo, Liina Laaneoja, Triin Loosaar, Epp Mardi, Johanna Nurm, Inga Radikainen, Silvia-Sigrid Sillaots, Liisa Soolepp, Kristel Suigussaar, Küllike Tuvikene, Margot Vaaderpass, Tuuli Vahesaar  ja Tauri Västrik.

Žürii sõnul iseloomustas esitatud kollektsioone kõrge kunstiline tase ja konkurentsivõimelisus mitte ainult Eesti kontekstis, vaid ka rahvusvahelisel tasandil. Esile tõsteti eriti neid töid, kus oli tunda tugevat tervikut ja läbimõeldud kontseptsiooni, kus esemed olid intrigeerivad ka eraldi vaadatuna ja töö oli hästi vormistatud. Moeetenduselt jäid välja kollektsioonid, mille juures jäi puudu originaalsusest või siis läksid head ideed ja üksikud säravad asjad kaduma ebaühtlases tervikus. Žürii hinnangul võiksid noored moeloojad teadlikumalt ja julgemalt seada fookuse kindlatele sihtgruppidele, mis tänases moemaailmas on sageli edu võtmeks.

Žüriisse kuulusid moekunstnik ja stilist Gerly Tinn, FIBIT ja Tallinna Moenädal korraldaja Anu Kikas, moeekspert Kristina Herodes, Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna projektijuht Marit Ahven, fotograaf Madis Palm, teater Vanemuise peakunstnik Maarja Meeru, Tartu Kõrgema Kunstikooli õppejõud ja moeekspert Kristina Paju, Tartu KõrgemKunstikooli tekstiiliosakonna juhataja Aet Ollisaar, Tartu abilinnapea Tiia Teppan, Disainimaja perenaine Hedviga Vei, moekunstnik, stilist ja moeajakirjanik Anu Lensment, Rootsi moelooja Marie Kling, Soome tekstiilikunstnike ühingu esimees ja lektor Juha Laurikainen, Riga Fashion Weeki peakorraldaja Elena Strahova ja Islandi kunstiakadeemia juht Katrin Karadottir.

13. juunil 2014 Antoniuse õues toimuv Antoniuse moeetendus on teatraalsete elementidega läbi põimitud lugu, mis räägib heast maitsest ja kvaliteedist ning usust kohaliku loomingu konkurentsivõimesse. Moeõhtu märksõnadeks on suvine meeleolu ja  mängulisus. Tervikliku elamuse ja meeldejääva õhustiku saavutamiseks kaasatakse etendusse muusikuid, lavastajaid, tantsijaid.

Antoniuse moeetendust korraldab Tartu Loomemajanduskeskus.

|
Moekas
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee