Insenerid lõid ajaga kunsti

Moetoimetus
13.04.2012

Sulge aken

11. aprillil toimunud Inseneride Moeshowl nägi tehnikaülikooli ja tehnikakõrgkooli üliõpilastelt 8 kollektsiooni teemal "Aeg.Kunst.Insener". Võitjaks osutus kollektsioon "Kleidi reform", mille autoriteks tehnikakõrgkooli tudengid Liina-Mai Püüa, Silja Kõiv, Sergei Natšjotov, Kadri Niin ning Leena-Maria Väli. Kollektsioon kujutas 19. ja 20. sajandi vahetuse reformi, mil korsetid taandusid moepildist ning mood mugavnes.

Parimad kollektsioonid valisid välja Britt Samoson, Kalle Aasamäe, Piret Ilves ning Siiri Oden, kes muu hulgas mainisid, et Inseneride Moeshow 2012 kollektsioonide tase oli eelnevate aastatega võrreldes tunduvalt kõrgem. Võitjakollektsioonina tunnustatud "Kleidi reform" valiti esikoha vääriliseks tänu selle omanäolisusele ja detailideni viimistletusele.

Vaata Elika Hunt galeriid, klikates pildil

ja Kerli-Helen Oissaar fotosid, klikates pildil

II koha saavutas "BACK TO BLACK" (autorid Epp-Maria Udumäe, Aet Jüris, Reelika Pajussaar, Tiina Toming), mille kohta žürii esimees Britt Samoson ütles, et kollektsioon sobiks müügiks juba praegu.

III tuli kollektsioon "Clockwork" (autor Tea Tänav), mis peegeldas eelkõige kunsti, romantilisust ja naiselikkust.

Publiku lemmikuks valiti Kadrimai Muutra ning Laura Sipelga kollektsioon "Belle Epoque", mis võlus pealtvaatajaid eelkõige oma silmapaistvate rõivaste ning baleriinidest modellide graatsilise liikumisega.