Rohelised silmad

Vivian Lepp
23.11.2010
Foto: Scanpix

Sulge aken

Hüvasti, pastelltoonid! Just sellise sõnumiga saabuvad meile uue hooaja meigitrendid ja ükskõik, kas räägime huultest või silmadest, valitseb maheda koloriidi üle tugevus ja erksus.

Kui varem on kevadsuviseid lavalaudu kaunistanud õrnroosad, kahvatulillad ja pehmed ning delikaatsed mündirohelised värvitoonid, siis nüüd sildistatakse taolised trendid igavateks. Uued meigisuunad on julged: eesmärgiks on ekstravagantsuse saavutamine ja tugevuse rõhutamine. Ja sellist väljapaistvust pakub meile imeilus roheline värv!

Chaneli, Marc Jacobsi ja Diori 2011. aasta kevadsuvistel moeetendustel olid ohtrasti esindatud rohelise lauvärviga rõhutatud silmad. Siinkohal pole tegemist selliste rohelise erinevate väljunditega, mida näeme aias, vaid kasutusel on kogu spekter - alates sügavast mustjasrohelisest  päikeselise laimirohelise  ja sinaka mündini.

Chanel kevadsuvi 2011

Chaneli moeetendusel Pariisis lisas kogu kollektsioonile dramaatilisust roheline suitsusilm, mis oli inspireeritud looduse värvitoonidest. Etenduse meigikunstnik ja Chanel Beaute' loovdirektor Peter Philips sai inspiratsiooni Prantsuse aiast, mis taastati Grand Palais’s Pariisis, ja selle must-roheline-valge toonidest.  Mõjutatuna imeilusast värvikombinatsioonist, lõi kunstnik sügavtumeda suitsusilma säravale värskele näole.

Chanel kevadsuvi 2011

Peaaegu samasugune suitsusilm valitses ka Marc by Marc Jacobsi kollektsiooni catwalkil. Tumedaks võõbatud silmadega soovis meikar Francisco Nars nihutada päevariietusega kaasneva looki piire ja seda ta ka tegi. Kunstnik kattis modellide silmad rohekasmustja värviga, lisades juurde suure hulga sädelust, et tekiks vesine efekt.

Marc Jacobs kevadsuvi 2011

Samal ajal, kui teised kuulsad disainerid armastasid kasutada tugevaid süngeid toone, võttis John Galliano koos oma meigikunstnikuga kasutusele elektriliselt erksad värvid. Rohelised, sinised, punakasroosad silmalaud, mida rõhutas omakorda tugev must lainerijoon - modellid uhkeldasid lavalaudadel glamuurse meigiga. Säravpunaste huultega kõndisid nad vastu ühele meikimise põhitõele, mis soovitab mitte rõhutada samal ajal silmi ja huuli.

Dior kevadsuvi 2011

Rohekaid toone armastasid teisedki disainerid. Perfektsed unistavad silmad vallutasid näiteks Oscar de la Renta show.

Oscar de la Renta

Tugevam värvijoon kaunistas Betty Jacksoni modelle.

Betty Jackson

Maheda rohelisega lummas seekord Alberta Ferretti.

Alberta Ferreti

Roheline sobib kõigile! See värv on kõige universaalsem, sulandudes kõikide nahatoonide ning silmavärvidega. Niisiis tuleb sammud seada kaubanduskeskusse ja soetada omale üks imeilus roheline lauvärv!