Suitsusilma uued trendid

Hedviga Vei
18.11.2009
Foto: Photobucket

Sulge aken

Nagu väike must kleit ei lähe kunagi moest, on ka suitsusilm saanud peohooaegade klassikaks. Olles alati tume ja kütkestav, leiavad jumestuskunstnikud siiski igaks hooajaks mingi nüansi, mis eristab ühe hooaja suitsusilma teisest. Tutvustame selle talve trende, mida lihtne järele teha ka neil, kes igapäevaselt tagasihoidlikud jumestajad, kuid tahaks peoõhtul eriliselt särada.

Nn määrdunud efekt

Neile, kes ennast meikimises kuigi osavaks ei pea, on selline trend äärmiselt teretulnud. Lõpptulemuse saavutamiseks ei pea peenelt viimistlema, vaid piltlikult öeldes piisab sellest, kui silmad värskelt ripsmetušiga üle värvida ja siis alumist värvi veidi laiali hõõruda. Ülemisele laule naturaalset matti lauvärvi, silmapliiatsiga joon vaid alumisele laule, natuke lisaripsmeid ning Zac Poseni talvine meigitrend ongi valmis!

Musta asemel säravat metalli

Paljud kardavad tumedaid värve, eriti ise endale meiki tehes. Kui aga ikkagi on soov millegi erilisega silma paista, kasuta musta asemel näiteks kuldset või pronksikarva tooni, nagu soovitab Chloe. Selleks kanna lauvärv silmalaule ja kuni kulmuluuni välja. Korda protseduuri, et saavutada tõeliselt sädelev ja tume lõpptulemus. Kulmuluu alla võid silmale sügavuse andmiseks lisada varju näiteks tumehalli või –sinisega. Värvi ripsmed ja suitsusilma mahedam variant ongi valmis!

Mäng kahe värviga

Lõpptulemus, mis nõuab ehk paari proovitööd enne õiget peoõhtut, tuleb Marc Jacobsilt. Andmaks tumedale silmale erksust juurde, võib mustale lisada roosat, türkiissinist või helerohelist. Kõige olulisem on erinevaid toone hoida puhtana ja kasutada matte värve. Selleks alusta ülemisest laust: värvi lau liikuv osa mõne heleda ja erksa tooniga. Seejärel jaga silm mõtteliselt pooleks ja kata kogu liikuva lau välimine osa musta lauvärviga. Tõmba tume konkreetne joon välisnurgast silma sisenurka täpselt kulmuluu all. Lisa tumedat lauvärvi ka alumisele laule. Tõmba laineriga joon ülemisele laule, värvi ripsmed ja oledki valmis!

Klassikale lisatud sinine nüanss

Kellel varasematest hooaegadest selge klassikaline suitsusilm, võib uuema ilme saavutamiseks kasutada metallihelgiga sinist pliiatsit, nagu tegid Versace ning Dsquared2. Selleks värvi silm nagu varem, kuid lõpuks tõmba silmapliiatsiga joon alumise lau äärde, kuni silma sisenurgani välja.

 

Mida suitsusilma tehes meeles pidada:
• Parima tulemuse saavutamiseks on kõige alus ühtlane põhi, nii et alusta nahatooni ühtlustamisest, kattes selle jumestuskreemiga. Ära unusta kasutada aluskreemi ka laugudel - see hoiab värvi terve peoõhtu paigal.

• Kuigi leidub trende, mis soosivad nii tumedat huult kui laugu, on inimesel, kes jumestuses algaja, raske saavutada sellist tulemust, et üldmulje klouni ei meenutaks. Seega eelista klassikat ning lisa tumedale silmale heledam suu.

• Kui enda kätt ikka üldse ei usalda, on viimane hetk jumestaja juurde aeg kinni panna, sest pidude hooaeg ongi otsaga käes.