Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kogu tõde huulepulgast (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Merit Välba
01.05.2007

Väidetavalt kasutati huulepulka juba 5000 aastat tagasi Mesopotaamias. Inimesed purustasid poolvääriskive ning määrisid saadud pulbrit huultele ja silmade ümbrusesse. Tihtipeale segati huulevärvi kokku nahale kahjulikest ainetest, mis tõid kaasa tõsised haigused ja huultekahjustused. Kleopatra lasi endale huulepulka valmistada purustatud sipelgatest ja tumepunastest karmiinputukatest, mis andsid värvipigmendi. Huulepulk saadi sädelema siis, kui selle koostises kasutati kalaluid.

Huulepulk hakkas koguma laiemat populaarsust 16. sajandil kuninganna Elizabeth I valitsemisajal, kes tegi veripunastest huultest ja valgetest nägudest moeröögatuse. Selleks ajaks tehti huulepulk mesilasvahast ja taimede punastest pigmentidest.

Teise maailmasõja ajal tõusis huulepulk areenile tänu filmitööstusele ja "näo pähetegemine" sai osaks ka tavainimestele. Alles 20. sajandil sai huulte värvimine ja muu jumestus sotsiaalselt aktsepteeritud. Tänaseks tavapärane keeratav huulepulk võeti kasutusele 1915. aastal.

Üldjoontes koosneb huulepulk 60% vahast ja õlidest ning 25% alkoholist ja pigmendist. Huulepulk sisaldab ka lõhnaainet, mida on umbes 1% jagu. Kas teadsite, et huuli värviv naine sööb elu jooksul ära 9 kilogrammi huulepulka?!

Seksikuse sümbol

Nagu kõikvõimalikud fetišid, on muidugi olemas ka huulepulgafetiš. Huulepulk kannab endas alati teatud seksuaalset pinget, särtsu. Värvitud huuled edastavad sõnumit tule söö mind või vastupidi - tulen ja võtan sind. Üks õige daam ei värvi kunagi oma huuli teiste inimeste ees avalikus kohas, aga meestele on alati olnud eriliselt lemmikuks vaatepildiks näha, kuidas naine huuli värviga katab. Aeglaselt. Täpselt. Ideaalse tulemuseni. See on ka meestel veidi patune tegevus – näha midagi, mida justkui ei tohiks.

Mõned soovitused:
• Hoia huulepulka külmkapis, nii säilib see kauem.
• Ära kasuta huulepulgatestreid huultel, see on ebahügieeniline. Kasuta neid sõrmeotstel, mille nahk on huulte nahale tunduvalt sarnasem kui käe tagaselg, kus tavaliselt huulepulka proovitakse.
• Huulepulka võib väga edukalt kasutada põsepunana, vastupidi aga mitte.
• Eakamad naised peaksid vältima säravaid huulepulkasid ja valima kreemjad matid huulevärvid.
• Kui su lemmikhuulepulk peaks kogemata murduma, ära viska seda minema! Sulata veidi murdunud osa otsa tule lähedal, suru see vastu huulepulga ümbrises oleva huulepulga otsa, keera huulepulk kinni ja pane see külmikusse nii-öelda paranema.
• Kollakad ja oranžid toonid teevad hambad kollasemaks.
• Kui on väga oluline hetk, mil su huulepulk ei tohi joogiklaasile jälgi jätta, niisuta enne huultega klaasi puudutamist klaasi keelega.

Artikkel põhineb veebilehtedel Wikipedia, www.answers.com ja beauty.iloveindia.com.

Loe lisaks näpunäiteid huulepulga tooni valimiseks ja Ly Ranne, ilutoimetaja ja jumestaja, soovitusi huuleläike valimiseks

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee