Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Solaariumiõnnetus vs kartuliidu (24)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
11.01.2007
Foto: Photobucket

Viimasel ajal on meie kaunis emakeel rikastunud päris mitmete uute ja - mis seal salata - ka õige vürtsikate sõimusõnadega nagu "solaariumiõnnetus", "pruuniks kõrbenud grillkana", "oranž junn". Ent ega ka solaariumisõbrad heledamanahaliste "kartuliidude" vastu suunatud teravmeelsustega võlgu jää.

Kui härra Ilvese valimine presidendiks – vastupidiselt keskerakondlaste prohvetlikele sõnadele –kodusõda ei põhjustanud, siis hoogustuv võitlus solaariumisõprade ja -vihkajate vahel tõotab seda küll teha.

Nii, nagu seeliku pikkus või kontsa jämedus pole mingi kosmiline korraldus või jumalik dogma, vaid moemaailma suva, on ka jumekas nahk üksnes trend. Ja meiesugustele moesõltlastele tundub pruunikas nahk täna kuum, ilus ja seksikas. Kuid kui kauaks?

Hele nahk, mille nimel veel sajand tagasi meeletusi tehti, näikse tänaseks mitte üksnes lootusetult vanamoodsa, vaid lausa esteetiliselt talumatu nähtusena –  lumivalgekese-jume on jäänud ajalukku ja muinasjuttudesse ning asendunud kõiki hõlmava pruunikultusega. Kuna tänane iluideaal näeb ette saledat, tervislikku ja jumekat naist ning musklis, tervislikku ja jumekat meest, on suurem osa meist saanud sinasõpradeks solaariumi, isepruunistavate kreemide või spray-päevitusega. Ja see teema pole enam ammu vaid täisealiste naiste pärusmaa, vaid ka osa väikeste tüdrukutirtsude ja suurte mehepoegade igapäevaelust.

End UV-kiirtega kostitades ei tohiks siiski unustada oma rassilist kuuluvust – eestlased on ja jäävad europiidideks, kellele mõrušokolaadi meenutav nahavärv just kõige iseloomulikum ei ole. Niisiis jääb naomicampellilik jume enamusele meist vaid kättesaamatuks unistuseks, mida mõned tõsiusklikud pruunikummardajad ebaühtlase pruunikasoranži tooniga jäljendada püüavad.

Iseenesest ei tähenda ju solaarium ega päevitamine midagi halba. Otse vastupidi: vahetevahel on ju ütlemata mõnus ümbritseva halluse ja luust-lihast läbitungiva niiskuse eest kümneks minutiks päikesekookonisse pugeda ja sealt isegi veelgi kaunimana naasta, kas pole?

Asi on siiski maitses! See, et oranži nahaga blondid tiiutalutütrekesed korras silmanägemisega kodanikule õõvastavad tunduvad, on ilmne. Kuid olgem ausad: lumivalged sääred, millest iga veresoon läbi kumab, pole ka teab mis nauditav vaatepilt. See-eest kuldpruunid sääred ja suviselt jumekas pale on ju lausa vastupandamatud! Ent seda on ka  näiteks Beatrice’i klaar, hele ja läbikumav ning lausa ebamaiselt  mõjuv nahk.

Me tolereerime – või vähemalt peaksime – neid, kes pole rahul oma loomuliku juukse- või silmavärviga, rindade suuruse või isegi sooga, leppides sealjuures värviliste kontaktläätsede, silikooni ja soovahetusoperatsioonidega. Niisiis ei tohiks keskmisest põhjamaalasest tumedam või ka heledam nahatoon iseenesest ju ühiskonna kõige valusam mädapaise olla. Inetute sõimusõnade ja õelate kommentaaride valimatu pildumine ei tundu seetõttu ka õigustatud olevat! 

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (24)

Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee