Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Kosmeetika aiast ja metsast (1)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Maarja Paalits
06.07.2007

Tee üks paaritunnine matk Eestimaa loodusesse ja sa üllatud, millise kosmeetikaarsenaliga sa sealt naasta võid! Nojah, ja isegi kui sul pole aega või tahtmist kummikutega mööda põllurservi või metsaradu kõmpida ning kohaliku taimestikuga lähemat tutvust teha, võid end vajalike ravimtaimedega varustada ka mõnd kohalikku apteeki või vanaema aeda külastades.

Femme aga oli igal juhul nii tubli, et võttis kätte, tegi väikese reisi loodusesse ja sobitas eestimaiste taimedega (tarkade raamatute juhendamisel loomulikult!) pisut tutvust. Toome nüüd ka sinuni valiku parimaid, ent samas kergesti valmistatavaid retsepte. Siiski ei tasu ravimtaimi tarvitades oodata üleöö saabuvaid imetulemusi – loodusravi on pikemaajalisem ja seega tervisele ohutum protsess. Niisiis: ära viska oma paiseleheleotist või salvei ekstrakti pärast teist kasutuspäeva prügi sekka, kuna see üldsegi ei mõika. Varu lihtsalt natukene kannatust ja anna toimeainetele aega mõjuda.

Juuksed

Jahedate ilmade eelis oli see, et sa said oma võib-olla mitte just kõige paremas (kui mitte lausa öelda, et kriitikat mittekannatavas) konditsioonis olevad juuksed paksu mütsi sisse peita ja sellega oligi probleem mõneks ajaks lahendatud. Meil on aga välja pakkuda mõned efektiivsemad ja nauditavamad lahendused.

Piparmünt

Kui sul on probleeme rasuste juustega, siis aitab peanaha rasueritust vähendada paiseleheleotis. Selle valmistamiseks vajad 2 supilusikatäit kuivatatud või värskeid paiselehelehti ning ½ liitrit vett. Peenesta paiselehelehed ning vala segu keeva veega üle. Lase leotisel jahtuda ning seejärel kurna.

Juuste väljalangemise korral valmista omale nõgeselehekeedist. Vala 3 supilusikatäit purustatud nõgeselehti üle 1 liitri keeva veega ning lase vedelikul üks päev kinnikaetult seista. Järgmisel päeval keeda segu tasasel tulel 10 minutit. Lase vedelikul jahtuda ning seejärel kurna. Nõgeselehekeedisega loputa juukseid pärast pesemist.

Juuste kasvu stimuleerimiseks ja läike andmiseks aga valmista omale hoopis pisut takjajuurekeedist. Selleks vajad 3 supilusikatäit peenestatud takjajuuri, mille pead üle valama üle ühe liitri keeva veega. Keeda segu nõrgal tulel umbes 20 minutit. Kurna keedis enne kasutamist ning loputa vedelikuga juukseid pärast pesu.

Kõõma raviks tuleks kasutada piparmündijuuksevett, mis värskendab peanahka ja eemaldab sealjuures ka kõõmakihi. Selleks sega peotäis värskeid või kuivatatud piparmündilehti ½ tl veiniäädika ja 1 liitri veega. Keeda segu tasasel tulel umbes 10 minutit. Seejärel kurna ja jahuta vedelik. Kasuta enne juuste pesemist.

Isegi kui oled üks neist õnnelikest, kellel on terved juuksed ja kes ei pea hommikuti peegli ees oma kohutavate kiharate pärast ahastama, võid sa ennast ju ikkagi pisut poputada ja teha juustele näiteks kaseleheleotist (ei soovitata heledatele juustele), mis muudab nad pehmeks ja läikivaks. Kaseleheleotise tegemine näeb välja järgmine: võta 2 supilusikatäit kuivatatud ja purustatud kaselehti ja vala need üle ½ liitri keeva veega. Lase vedelikul jahtuda ning alles seejärel kurna. Nii lihtne see ongi.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (1)

Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee