Pompöössed juukseskulptuurid

Ilutoimetus
14.06.2012
Foto: Liis Anton

Sulge aken

Kolmapäeval, 13. juunil toimus Solarise terrassil eriline performance-show „Balloons“, kus juustedisainer Kati Vaikre esitles oma pompöösseid marieantoinettelikke skulptuure juustest. Modellide kleidid valmistati kohapeal mitmesajast õhupallist ja miljööd kaunistasid Martin Saare Londoni näituse maalid.

Ava galerii, klikates pildil!

Kati Vaikre on noor andekas juuksur, kes asub sügisel tööle New Yorgi mainekasse salongi. Koos elukaaslase Martin Saarega suundutakse Eestist eemale mitmeks aastaks ja enne seda soovib Kati oma disainioskusi ka kodumaisele publikule demonstreerida.

Kati Vaikre: „Ma olen nii õnnelik, et kõik laabus hästi! Ma alustasin kavandite tegemisega juba 2 nädalat tagasi. Kõik modellid viibisid mitu tundi soengute proovides ja eeltööd olen teinud viimased 5 päeva. Täna alustasin tööd hommikul kell 8 ja esimene soeng sai valmis 12 tundi enne show algust. Ning õhupallidest kleidid jäid terveks! Ja loomulikult oli parim kingitus päikesepaisteline soe õhtu. Ma loodan väga, et minu soengud murravad negatiivset suhtumist juuksuri ametisse ja show tõestas, et ka juustest on võimalik luua kunsti.“

Suurte soengute valmistamisel kasutati Casabella salongi kunstjuukseid, Pupa värvilisi meigitooted ja CHI juuksehooldusvahendeid. Bastioni kleitidele ehitati alla õhupallidest seelikud. Külalistele pakuti Moët šampanjat.