Juuksed Akadeemiasse!

Kadri Tarkin
09.04.2009

Sulge aken

Kui meid ründab gripp, valutab hammas või jalg, tormame esimesel võimalusel arsti juurde abi saama. Kuhu aga tõtata siis, kui muret teevad väljalangevad juuksed?

Normaalne juuksekadu päevas on 50-100 juuksekarva. Vaevalt keegi igapäevaselt oma kaotatud juuksekarvad üle loeb (ja see poleks võimalikki!), aga kui need ikka riietel, majapidamises ja autos elukvaliteeti häirima hakkavad, on tegu probleemiga. Ja see ei pruugi olla lihtsalt esteetiline probleem ega järjekordne ebamugavus, vaid märk tõsistest probleemidest tervisega, sest juuksed peegeldavad kogu organismi tervislikku seisundit.

Olen juba mitu aastat juuste väljalangemisega kimpus olnud ega ole saanud abi ei kõikvõimalikest apteegis pakutavatest toidulisanditest, ampullidest ega erišampoonidest, mida raviks pakutakse. Ka perearst ei ole osanud aidata, sest vereanalüüsid on korras ja probleemi ei näita. "Stress!" oli ainus vastus, mida perearst ja juuksur oskasid pakkuda. No kui stress oleks juuste väljalangemise üks ja ainus põhjus, siis peaks praeguses majanduslikus olukorras enamus eestlasi kiilaspäised olema... Soovides jätkuvalt teada saada, mis konkreetselt on ikkagi minu probleemi põhjustajaks, broneerisin endale aja juuksejuure uuringule.

Juuste Akadeemias tegelevad kliendiga juukseuurijad. Vestluse käigus tuli välja, et nagu paljude toredate algatuste puhul, sai ka Juuste Akadeemia alguse isiklikust vajadusest. Ühel ettevõtlikul eesti neiul oli probleem juuste väljalangemisega ja leidmata Eestist abi, oli ta sunnitud üle lahe uuringutele sõitma. Soomes Hiusakatemiat külastades tekkiski tal mõte, et abi tuleks kaasmaalastele lähemale tuua ja nii Juuste Akadeemia omadega maarjamaale jõudiski.

Uuring algas sellega, et tuli täita põhjalik ankeet oma tervisliku seisundi, põetud haiguste, juuksehooldustavade, toitumisharjumuste ja muidugi ka stressi kohta. Sest tõesti-tõesti: juuksed ei ole vaid üks karvapahmakas peanupul, vaid vägagi seotud kogu meie organismiga. Ja kui organismis on midagi korrast ära või puudu, on juuste tervise halvenemine esimene ohumärk, mis teavitab, et on aeg abi otsida.

Pärast ankeedi läbivaatamist ja analüüsimist algas uuringu nn füüsiline pool: juuksejuurte analüüs. Peast tõmmati juuksekarvu (mis ei olnud küll kõige mugavam protseduur, kuid valus ka mitte), mida uuriti 400 korda suurendava mikroskoobi all. Mikroskoobist nähtavat sain ka ise televiisoriekraanilt jälgida.


                  Terve juuksejuur                                     Bakteritest kahjustunud juuksejuur

Esialgu tundusid juuksekarvad ekraanil kui mingid värvilised ussikesed, kuid tänu juukseuurija selgitustele - mida täpselt näha on ja miks on mõni juuksekarv just seda värvi ja sellise kujuga ning teine teistsugune - hakkasin peatselt juba isegi tuvastama, millised on minu terved ja elurõõmsad ning millised enneaegselt surnud juuksekarvad. Taoline mikroskoopiline uuring näitab täpselt ära, kas juuksekahjustused tulenevad valest toitumisest, stressist, ravimitest, peanahapõletikust, hormonaal- või vereringehäiretest vmt. Juuste väljalangemise võimalike põhjuste nimekiri on väga pikk ja tavaliselt on põhjuseid mitu. Üldiselt on juuste väljalangemine tingitud organismi seest tulenevatest probleemidest, harvem on tegu väliste teguritega.

Pärast paaritunnist uuringut sain teada oma juuste väljalangemise põhjused ja mulle määrati ka põhjalik raviskeem: nii soovitused kodusteks protseduurideks kui ka raviprotseduurideks Juuste Akadeemias. Mugavaks teebki asja see, et lisaks uuringule ja põhjuste teadasaamisele on võimalik Juuste Akadeemiast osta ka vajalikke preparaate ja käia raviprotseduuridel, mille käigus jälgitakse regulaarselt, kuidas protseduurid on mõjunud, muutes vajadusel raviskeemi. Juuste väljalangemise ravi ei käi kahe-kolme päevaga, esimesi tulemusi on tavaliselt näha kuue kuu pärast (peanaha probleemide puhul võib abi saada ka paari päevaga). Kuid nüüd on mul lõpuks ometi teada põhjused ja ma saan pühenduda nende ravimisele!

Juukseuurijad rõhutavad, et tulemuste saavutamiseks on oluline järgida juhiseid ning olla järjepidev (koduste) protseduuride tegemisel. Siis on enamikel juhtudel tulemused positiivsed ning inimene leiab abi.
 
Juuste Akadeemia pakub erinevaid protseduure (nt laserravi) ka inimestele, kes hoolivad oma juuste heaolust, soovivad neid turgutada või  neile näiteks paremat läiget anda. Samuti pakutakse erinevaid juuste hooldamise võimalusi: näiteks peanaha massaaž, ravi- ning hooldusmaskid. Kõigile, kes hoolivad tervest peanahast, soovitatakse kapillaarravi. Juuste Akadeemias müüdavad juuksehooldus- ja ravitooted on võimalikult lisaainevabad ja looduslikud ning sobivad seega ka allergikutele ja lastele.

Öeldakse, et head asja tuleb sõpradega jagada. Mina avastasin Juuste Akadeemia näol hea asja, sest lõpuks ometi sain vastused ja tunneli lõpus särava valguse.

Väike spikker enne juuksejuure uuringule minekut:
• Soovitav on eelnevat teha üldvereanalüüs, kontrollida  kilpnäärmehormoonide taset (seda tehakse samuti vereanalüüsi abil) ja võtta paber tulemustega juuksejuure uuringule kaasa.
• Pead ei tohi pesta vähemalt kaks päeva enne protseduuri. Pea võib pesemata olla ka kauem.
• Pane kirja, milliseid juuksehooldustooteid (šampoon, palsam, maskid jne) ja toidulisandeid kasutad, et oskaksid need ankeedis välja tuua.
• Juukseuuringuks arvesta kolm tundi.
• Broneeri aeg uuringule aegsasti, sest abivajajaid on palju!

Praegu on juukseuuringutel soodushinnad, seega armasta oma juukseid ja vii nad uuringule enne, kui on lootusetult hilja ja polegi enam midagi uurida!

Rohkem infot Juuste Akadeemia kohta: www.juusteakadeemia.ee