Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

L’Oréal laboratooriumis avastati uus juuste kasvu mõjutav aminohape

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Ilutoimetus
03.01.2012

L’Oréal’i kõrgetasemeline teadusuuringute laboratoorium on avastanud uue teguri – arginiini – mis mõjutab juuste kasvu. Arginiin on juuste kasvu tagamiseks üks olulisemaid aminohapped ja juuksekiu elutähtis koostisosa. Arginiin parandab peanaha vereringet ja aitab varustada karvanääpsu optimaalse koguse toitainetega.

"Meie juukseid mõjutavad igapäevaselt mitmed juukse struktuuri kahjustavad tegurid – suvine kuumus ja päike, talvine külmus ning sügisene ja kevadine niiskus. Ilmastik, samuti erinevad föönid, juuksesirgendajad ja koolutajad võivad muuta meie juuksed kuivaks, hapraks ja tuhmiks ning lõhkuda juukseotsi," räägib Tuuli Priimak, L’Oréal Paris naha- ja juuksehoolduse ekspert Eestis. "Arginiin moodustab 9 % meie juustes sisalduvatest aminohapetest ning on juuste heaolu tagamisel täiesti asendamatu, kaitstes juukseid nii füüsiliste kui keskkondlike mõjurite eest. Arginiin  toidab juuksejuurt, aga tugevdab ka juust ennast ning soodustab selle kasvu."

Arginiini mõju juustele avastati keerukat meetodit kasutades – juuste folliikulite kasvatamine in-vitro meetodil – mis on L’Oréal teadlaste poolt väljatöötatud ja patenteeritud tehnika. Uuringu käigus seatakse juukse folliikulid rangelt kontrollitud kasvukeskkonda ja võrreldakse nende kasvu loomulikus ja tehiskeskkonnas.

Arginiini loomulik tase juustes on väga individuaalne ning sõltub iga inimese eripärast, sealhulgas näiteks toitumisharjumustest. Kui arginiini kontsentratsioon on ebapiisav, ei suuda see tagada juukse kasvuks vajalike rakkude moodustumist ning juukse kasv pidurdub. "Kuna meie keha ei suuda arginiini iseseisvalt sünteesida, saab seda näiteks šampooni, palsami ja juuksemaski kaudu.  Arginiini mõju kasvades taastub juukse naturaalne kaitsekiht, aga paraneb ka juukse tekstuur," lisab Tuuli Priimak.

L’Oréal teadusuuringute laboratoorium on töötanud välja uue arginiiniga rikastatud juuksehoolduse tootesarja ARGININE RESIST X3. Uuringud on näidanud, et uues ARGININE RESIST X3 tootes sisalduv arginiin paigutub suurepäraselt juuksekiule. ARGININE RESIST X3 rikkalik kreemjas šampoon katab juuksed juurtest otsteni arginiiniga. Juuksekiudude struktuur paraneb juba esimesel kasutuskorral ning juuksed saavad tagasi oma elujõu ja vastupidavuse. Juuksed muutuvad tugevamaks ning juuste katkemine ja väljalangemine väheneb oluliselt[1].

Tulemused on märgatavamad kahjustatud juuste puhul, toote pikemajalisele kasutusel ja kui kasutatakse samaaegselt ARGININE RESIST X3 sarja erinevaid tooteid. Teadlased  on täheldanud, et peale viiendat kasutuskorda jõuab arginiin juuksekiu keskmesse ning taastab juuste elujõu. Mitmete erinevate uuringute tulemused tõendavad, et arginiin taaselustab ja restruktureerib kahjustatud juukseid ning võitleb igapäevastest välismõjuritest põhjustatud juuste katkemise ja väljalangemise vastu.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee