Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Suvine juuksehooldus

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Hedviga Vei
25.05.2011
Foto: sxc.hu

Suvi on aeg, mil juuksed näitavad, mis puust nad tegelikult tehtud on. Lendlevad suvekleidid ning õhulised pluusid lausa nõuavad, et vahelduseks tavapärasele hobusesabale seotaks juukseid patsidesse, tehtaks lokke ning kantaks kõikvõimalikke aksessuaare – näiteks pearätte. Mida siis teha, et juuksed intensiivse suvega sammu jaksaksid pidada?

1. Me kõik armastame päikest ning joovastuses kipume seda kuritarvitama. Õnneks kasutad Sa alati päiksekaitsekreemi, kuid mida teed oma juuste heaks? Nagu nahk, on ka juuksed päikese suhtes ülimalt tundlikud ning parem ennetada, kui püüda parandada tekkinud kahju. Seega: kasuta alati juustesse pihustatavat päiksekaitsevahendit!

2. Pole midagi kaunimat päikese käes säravatest juustest, kuid kuidas läiget saavutada? Suvel vajavad juuksed õrna pesu, seega pese pead õrnatoimelise šampooniga ning kasuta niisutavat palsamit. Loputa juukseid nii külma veega, kui vähegi kannatad: nii saavutad juuste oma loomuliku sära. Ka juukselakk on hea valik sära lisamiseks, andes kohevust ilma, et juuksed muutuksid raskeks, ja püüdes kinni viimsegi päiksekiire.

3. Paljud loobuvad suvel föönitamisest, aidates nii juustel ise oma rasvasisaldust reguleerida. Kindlasti ei tohi aga unustada, et suvel märgade juustega õue minek on ka kahjulik, kuna märg pea on päikesele kerge sihtmärk ning päike kahjustab juukseid sama palju kui föön. Kui pead välja minema märja peaga, kasuta lisakaitset nagu kübar või pearätt.

4. Ideaalne suvesoeng on kui rannaliiv – natuke sassis, mere järele lõhnav ning vabalt voogav. Suvise sasise soengu saavutamiseks loobu kammist. Niisutav palsam ning päiksekaitsevahend siluvad suuremad pusad ja pärast pea kuivamist libista sõrmed läbi juuste, pihusta lakki ning oledki minekuvalmis!

5. Mere ääres saavutab keha kõige kuldsema jume ja juuksed on suurimas ohus. Kindlasti tuleb merevesi võimalikult kiiresti juustest välja pesta! Kui rannas on mageda veega dušid, on kaval enne merre minekut juuksed märjaks teha - nii teeb merevesi juustele vähem kahju.

6. Kui lähed randa ning oled unustanud juustele igasuguse kaitse, pane neisse tavalist päiksekaitsekreemi. Kodus ära unusta seda kindlasti maha pesta!

7. Kui plaanid pika päeva päikese käes veeta, kata juuksed kinni. Trendid soosivad praegu kõike, nii et rätid, kaabud ja kübarad on igati teretulnud.

8. Käi juuksuris iga 4 nädala tagant: juukseotste trimmimine on parim viis, vältimaks juuste väsimist. Suvel vanuvad juuksed eriti kiiresti ning väsinud juuksed kaotavad oma loomuliku kohevuse.

9. Kasuta kõigil suvekuudel lisaks tavapärasele palsamile korra nädalas sügavniisutavat hooldust. Proovi näiteks looduslikku imevahendit, segades ise kokku munakollase, riitsinusõli ja mee. Kanna segu juustele ning lase mitu tundi mõjuda. Hiljem pese juukseid nagu tavaliselt. Tulemus? Pikaajalise kasutamise järel on juuksed paksud, pehmed ning läikivad.

Loe ka:
• Päevakangelane - rätik
• Hellitavad juuksemaskid
• Appi! Kes päästaks mu juuksed!

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee