Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Juuksed Akadeemiasse! (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Kadri Tarkin
09.04.2009

Kui meid ründab gripp, valutab hammas või jalg, tormame esimesel võimalusel arsti juurde abi saama. Kuhu aga tõtata siis, kui muret teevad väljalangevad juuksed?

Normaalne juuksekadu päevas on 50-100 juuksekarva. Vaevalt keegi igapäevaselt oma kaotatud juuksekarvad üle loeb (ja see poleks võimalikki!), aga kui need ikka riietel, majapidamises ja autos elukvaliteeti häirima hakkavad, on tegu probleemiga. Ja see ei pruugi olla lihtsalt esteetiline probleem ega järjekordne ebamugavus, vaid märk tõsistest probleemidest tervisega, sest juuksed peegeldavad kogu organismi tervislikku seisundit.

Olen juba mitu aastat juuste väljalangemisega kimpus olnud ega ole saanud abi ei kõikvõimalikest apteegis pakutavatest toidulisanditest, ampullidest ega erišampoonidest, mida raviks pakutakse. Ka perearst ei ole osanud aidata, sest vereanalüüsid on korras ja probleemi ei näita. "Stress!" oli ainus vastus, mida perearst ja juuksur oskasid pakkuda. No kui stress oleks juuste väljalangemise üks ja ainus põhjus, siis peaks praeguses majanduslikus olukorras enamus eestlasi kiilaspäised olema... Soovides jätkuvalt teada saada, mis konkreetselt on ikkagi minu probleemi põhjustajaks, broneerisin endale aja juuksejuure uuringule.

Juuste Akadeemias tegelevad kliendiga juukseuurijad. Vestluse käigus tuli välja, et nagu paljude toredate algatuste puhul, sai ka Juuste Akadeemia alguse isiklikust vajadusest. Ühel ettevõtlikul eesti neiul oli probleem juuste väljalangemisega ja leidmata Eestist abi, oli ta sunnitud üle lahe uuringutele sõitma. Soomes Hiusakatemiat külastades tekkiski tal mõte, et abi tuleks kaasmaalastele lähemale tuua ja nii Juuste Akadeemia omadega maarjamaale jõudiski.

Uuring algas sellega, et tuli täita põhjalik ankeet oma tervisliku seisundi, põetud haiguste, juuksehooldustavade, toitumisharjumuste ja muidugi ka stressi kohta. Sest tõesti-tõesti: juuksed ei ole vaid üks karvapahmakas peanupul, vaid vägagi seotud kogu meie organismiga. Ja kui organismis on midagi korrast ära või puudu, on juuste tervise halvenemine esimene ohumärk, mis teavitab, et on aeg abi otsida.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee