Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Appi! Kes päästaks mu juuksed?

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Ethel Lillemägi
31.07.2005

Nagu kõik hästi mäletavad, maadles Bridget Jones alatihti halbade juuksepäevadega. Ka menuseriaali "Sex and the City" naiskangelastel käib see tõbi aeg-ajalt peal.


Halb juuksepäev: Bridget Jones

"Halb juuksepäev" on hetk naise elust, mil ta juba hommikul peeglisse vaadates teab, et täna pole suuremat asja head väljanägemist loota. Ja seda kõik tänu juustele, mis mingit täiesti seletamatut omaenese elu elavad ega hooli põrmugi sellest, et sinu kujutlustes on nad kaunid läikivad lained imeilusa naisinimese ümber.

Suve lõpul aga, mil on tublisti liialdatud kõigega, mis juukseid kahjustada võivad – nagu päike, merevesi, värvimine ja äraunustatud juuksur -, kipuvad halvad juuksepäevad kalendris ülekaalukalt võimutsema. Takused, kuivad, rasvased, katkenud, pleekinud ja absoluutselt allumatud juuksed panevad taga igatsema neid aegu, mil kokkukeeratud krunni sai peita  meetrilaiuse kübara alla.
Ja kuna jatkuvalt on moes  pikad juuksed, tuleb nüüd päästa, mis päästa annab.

Elutud juuksed

Tunnused:

Kõigepealt kaob läige, siis pehmus. Värv tundub ebaühtlane, otsad on väga kuivad. Ükski soeng ei püsi sees. Prantslased ütlevad selliste juuste kohta ka "hingetud juuksed" ja me kõik teame, millest jutt. Hingetud juuksed mõjuvad nagu paljukordselt kammitud nuku karvad – lihtsalt tuust surnud jõhve.

Elutud juuksed on tõenäoliselt lihtsalt halva hoolitsuse tagajärg, aga võivad sageli olla ka tunnistuseks meie organismi üldisest olukorrast – kõige sagedasemad põhjused on stress, väsimus ja vitamiinivaene toit, aga ka lihtsalt vanadus.

Abi: Kindlasti tuleks läbi teha üks kuur spetsiaalselt naha, küünte ja juuste elustamiseks mõeldud vitamiinidega (nn "ilukokteil"). Paha ei tee ka kalamaksaõli kapslid ja külmpressitud oliivõli tarvitamine.

Vana hea nipp on munakollase-õli mask. Selleks tuleb omavahel segada kvaliteetset rafineerimata taimeõli ja üks munakollane, hõõruda segu juustesse ja peanahasse ning katta juuksed umbes tunniks ajaks kilemütsi ja paksu froteerätikuga. Pea pesemist alustada vähese veega – muidu ei taha õli hästi juustest ära tulla. Selline mask muudab juuksed uuesti pehmeks ja läikivaks.

Neil, kel kodus saun, ei tohiks kasevihavett mingil juhul ära visata – kaseleheveega loputamine annab juustele tagasi elujõu ja sära (NB! Ei sobi väga heledatele ega blondeeritud juustele!).

Sobivad tooted:
Trévor Sorbie Professional Rejuvenate niisutavad shampoon ja palsam vananevatele juustele; Alterna Caviar tooted; Organics Vital Anti Age shampoon; Léonor Greyl Palme naturaalsete õlidega hooldusvahend; René Furterer Forticea stimuleeriv shampoon; Schwarzkopf Professional juukseotste seerum, Carita Eclat Volume juuksemask, Kérastase Reflection säratooted, Swiss Formula Mud Miracle juuksemask jpt.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Hoolitsetud
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee