Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Libasiirus (15)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Liisa Kaal
28.09.2010
Foto: Photobucket

Kas teie unustate? Kas te unustate kurja, mis teile on tehtud? Kui palju üldse on võimalik midagi, mida oled sügavuti läbi elanud, unustada? Kas inimene, keda eelmisel aastal põlgasid iga ihurakuga, saab olla aasta pärast moodsas noortekeeles bff (best friend forever)? Juba väljend "bff" kõlab sama õõnsalt kui armunute "me jääme kokku igavesti!". Keegi ei tea ju selliseid asju ette. Milleks loopida õhku tühje sõnu?Mind teeb murelikuks – ja tuleb tunnistada ka, et ajab vihale – libasiirus. Olen näinud oma tutvusringkonnas korduvalt, kuidas inimesed, kes tõesti jälestavad teineteist – ja üks neist kindlasti põhjusega -, ühel hetkel sõprusesse pööravad. Või no mis sõprusesse: hakatakse suhtluskeskkondades kallisid vahetama ning kommenteerima üksteise pilte või tegemisi stiilis (kirjapilt muutmata): "Supper supper supper :)", "Suured ja meeletud tänud:)", "Väga väga väga ilus - super hea pilt!", "Nii ilusad värvid, nii ilus Sina ! I like". Saadakse kokku ja naeratatakse üksteisele ja aetakse small-talki ja muidugi vahetatakse kallisid. Olen seda kõike näinud - ja korduvalt.

Muidugi, me võime rääkida sallivusest: et ollakse võimelised andestama ja unustama ja et inimesed muutuvad – eks "imelisi ümbersünde" on nii mõrvarite, uskmatute, joodikute kui kõikide teistegi hulgas. Kuid mina arvan, et inimesed ei muutu. Kui mõrd, kes on minust arvanud halvasti ja mulle meelega, tahtlikult ja kiuslikult halba teele veeretanud, mulle vastu tulles naeratab ja hea sõna ütleb või nn Näoraamatus midagi "ilusat" ütleb, siis ma ei usu seda. Ma ei usalda teda ega hakkagi usaldama. Inimesed ei muutu. See, kes on soovinud mulle halba, ei saa "jumaliku ilmutuse" või millegi muu läbi hakata mulle ja kõikidele teistele äkki head soovima. Ma kordan: inimesed ei muutu!

Jah, muutuvad nende käitumismaneerid või arvamused – sõltuvalt olukorrast ning elukogemusest ja -etapist. Me kõik võime sattuda täna olukorda, kus on vaja öelda, et villane on kare, ja homme situatsiooni, kus tuleb öelda, et villane on mõnus ja annab sooja. See aga ei tähenda, et inimene muutuks. Tema põhiolemus jääb samaks - nagu villane jääb villaseks ja nailonist ei saa kunagi mugavat aluspesu.

Nagu ma juba kord kirjutasin, on liigne sallivus enamikel juhtudel lihtsalt hoolimatus, ükskõiksus. Tulles tagasi alguse juurde: mul on väga raske mõista ja tolereerida nüüd mõlemat inimest – nii seda, kes varem ühte minu sõpradest kiusas, talle meelega häda tegi, kui nüüd seda sõpra, kes on endisele vaenlasele justkui kõik andestanud ja temaga nüüd bff-ilikult "kallisid" vahetab. Kuidas ta ei ole solvunud sellest, mis oli? Isegi mina olen! See oli inetu, alatu ja ebaõiglane! Mina ei andesta seda! Ja mul on kummaline nüüd vaadata seda bff-värki – ebasiirust, sest pole võimalik, et olnu ei löönud hinge haavasid.

Aga seda kõike jälgides olen märganud väga laialdast tendentsi: ebasiirus vohab. Lõpetan näidetega tuntud suhtlusportaali kasutajate piltide alt, mis esimese silma jäid – ei otsinud ma neid spetsiaalselt kokku väga pika aja jooksul. Tuuseldasin paari tuntud inimese kontol (kuhu jätavad sõnumeid talle täiesti tundmatud inimesed) ja paari minule tuntud inimese omal. Eks otsustage ise, kui palju neis siirust on. (Kirjapilt muutmata.)

Väga vinge!
Suured ja meeletud tänud:)
Ma ilmselgelt ütlesin kõik juba blogis aga lihtsalt siiamaani pole ma vapustusest üle saanud- tõesti tõesti head pildid ja ülisuper sina
parim pilt üldsee!!!
täiesti hull värk ikka, kui ilus pilt
Oi, see on tuus!
m6nna pilt
soo awesome
Minu lemmik pilt:)
väga+hea! miii liiike!
kõige ilusam pilt sinust vist for real:)
seksikas pilt!:)kena oled!
See on tõesti el magnifiko.
damn girl, sexy chick 
fakk,kui cool ja classy see veel on
Väga komm!:)
Kõvvvvvvvvv!
ERITI ŠEFFID!
vauuuu megamegamega
wooow, see on megakhuul
s.u.p.e.r
kuulis
o super super ilus!! kaunid värvid
supper ilus!!!
I adore=)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee