Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Eit-mehed (14)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Liisa Kaal
27.01.2010
Foto: Photobucket

Eit-mees on halaja. Ta ei räägi oma muredest toonis: nüüd on nii, mis edasi teha. Vaid nutab oma hädad hiigelsuureks. Stiilis: appi, issand, mis nüüd küll saab, see ei ole veel kindlasti kõik, sellest mu hädad alles algavad ja ega neil otsa ei tulegi.

Eit-mees on väga uudishimulik – nagu eit! Ta topib oma nina kõigesse – ka mitte üldse temasse puutuvatesse teemadesse. Ta sekkub vestlustesse, mida spetsiaalselt vaikselt ja personaalselt räägitakse. Ta sekkub isegi siis, kui teema ei ole absoluutselt temaga seotud. Isegi siis, kui ta teemast midagi ei tea. Ta tahab targutada ja silma paista. Ta sekkub kõikidesse detailidesse: kui ta näeb mõnd asja lebavat kohal, kus see tavaliselt ei ole, viib ta läbi juurdluse ja kohtumõistmise.

No ja siis ta vaidleb. Ta vastandab end tingimata – lihtsalt selleks, et vaielda. Tal puuduvad argumendid, aga ta vaidleb. Ta apelleerib emotsioonidele, oma põgusatele kogemustele või faktidele, millel pole konkreetse looga mingit pistmist. Tundub, et ta alustab vaidlusi lihtsalt selleks, et saaks rääkida.

Kõige selle juures on eit-mees väga tüütu. Teda pole võimalik ignoreerida, sest ta on enda arust väga tark ja hinnatud kõneleja – arvamusliider -, mis teeb ta valjuhäälseks ning retoorikalt imponeerivaks. Jutt on aga möla. Tema jutust ei saa teada ühtki infokildu, sealt pole võimalik õppida ühtki lugu ega kuulda ühtegi uut mõtet.

Võib-olla ma solvan selle looga naisi: sest miks ma nimetan sellist meest eit-meheks, kui tegemist on ehk lihtsalt kummalise mehega. Kuid minu meelest on sellised käitumisskeemid iseloomulikud pigem naistele. Kirjeldatult käituvaid naisi on hulga rohkem kui mehi – sellised käitumismaneerid on eidelikud. Selline tülikus ja silma paista püüdmine ei ole mingi metroseksuaalsus või tingimata omane homoseksuaalidele. Seda teevad täiesti tavalised heterojurakad. Ma olen meesšovinist ja arvan, et sellist tüütust on kergem taluda, kui ta on naine.

Küsimus ei ole rääkimises – ma ju ise ka tahan, et mehed räägiksid ja rohkem oma mõtteid avaldaksid. Küsimus on stiilis: kuidas rääkida ja mida.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Hiit Treening (0)

Loe kommentaare (14)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee