Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Eit-mehed (14)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Liisa Kaal
27.01.2010
Foto: Photobucket

Eelmisel korral, kui kirjutasin meestest, kuidas nad vaesekesed rääkida ei julge (loe siit), hakati foorumis väitma, et rääkijad, oma tunnetest ja mõtetest kõneleda julgevad mehed oleksid justkui hädised. Või vähemalt jätavad nad üldjuhul sellise mulje (mis nad tegelikult on – kes seda teab!). Mina nii ei arva.

Minu meelest on see tänapäeva üldise intelligentsuse osa. See = emotsionaalne intelligentsus. Ehk siis: intelligentne, haritud, oma käitumist adekvaatselt hindav ja analüüsiv mees peab suutma ka sellest rääkida. Ükskõik, kas siis sõpradele, psühholoogile, naisele või emale. Ja ma ei arva, et too kuulaja seejuures meest tingimata jobuks peab. Muidugi – erandeid on, aga eks siinkohal tuleb jälle see mehe intelligentsus mängu ning ma usun, et ta oskab ka valida, kellele mida räägib (st, oskab valida sõpru ja naist). Igaühele oma – kehtib siin fataalne käibetõde.

Eit-mehed, ehk nõrgad ja hädised mehed on aga hoopis teistsugused. Nad on pläralõuad, hablajad ja tüütud. Ma tunnen mõnd, kuigi teen kõik, et nendega võimalikult vähe kokku puutuda.

Kaader filmist "Fight Club"

Esmalt: nad on targutajad – nagu eided, kes on saanud maha ühe teoga (näiteks sünnitamise või küpsetisega) ning teevad selle põhjal laiu üldistusi. Nende räägitav lugu näitaks justkui kogu maailma toimimist. Nad peavad alati sekkuma kõikidesse vestlustesse ja oma kohatu loo rääkima, proovides jätta sealjuures muljet, nagu oleks tegemist millegi erandlikuga. Nii teevad eit-mehed ja nii teevad enamik naisi, kellel vähene elukogemus ja üldistusvõime.

Eit-mehed on fantaseerijad – halvas tähenduses. Kui nad ei tea, mis toimub või miks midagi juhtub, hakkavad nad luuletama. Mõtlema välja, mis võis küll juhtuda, mis võiks see või teine tähendada. Näiteks: kui nende töökaaslane on haige, siis selle asemel, et küsida teadjailt või haigelt endalt, hakkab eit-mees luulutama koos eitedega: ei tea, kas tal võiks olla see kõhutõbi, mis mu lastel ja naisel oli. Ja ta muudkui ketrab seda juttu sinna-tänna, laskmata endale isegi midagi – tõtt - vahele öelda.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (14)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee