Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Millal te lapse saate? (59)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Liisa Kaal
23.09.2009
Foto: Photobucket

Hea küll: ma vananen. Hea küll: ma olen peaaegu kolmekümnene ja (ammu) oleks aeg! Hea küll, ma olen mugav ja enesekeskne – ma pole viitsinud ega tahtnud sünnitada. Hea küll, ma olen valmis sellest rääkima. Kuid mitte võõrastega!

Ma ei saa aru, kas mulle või mu kaaslasele on otsaette kirjutatud: uurige meie lapsesaamise kohta, palun! Ei ole ju. Miks on siis nii, et võõrad inimesed võtavad suvalises seltskonnas – mitte just väga intiimses – selle teema üles?

Hiljuti käisime sünnipäeval, seal oli üks noor ema väikese lapsega. Laps oli viisakas ja tore – nii mina kui mu elukaaslane suhtlesime temaga, kui ta tuli ja seda soovis. Võib-olla vaatasime siis ka seda last natuke huvitatuma pilguga, sest laps oli tõesti oma vanuse kohta intelligentne. Kui äkki see noor ema – keda mina olen kohanud oma elus pealiskaudsetes situatsioonides umbes viis korda, minu elukaaslane kohtas teda esmakordselt – küsis: "Millal teie lapse saate?" Eeemmm. Ääämmm.

Tänapäeval ei suudeta ka midagi küsimata jätta! Ma ikka sain midagi vastuseks posisetud: "Ei tea, küll jõuab."

Tõesti, minu meelest on imelik rääkida võhivõõrale, et tead, me oleme seda asja mõelnud nii ja naa, et planeerime seda sinna või tänna või et on sellised keerukused hetkel elus või et meil on näiteks hoopis mingisugused komplikatsioonid sellega. Ei räägi ju! Mis see tema asi on! Et nii, kui mõnele titele korra otsa vaatan, olen kohe lastearmastaja ja emaga sõbranna ja ta võib mult küsida minu intiimseimate eluseikade kohta? Ega ikka ei või küll!

Pigem võtavad omale sellise vabaduse just ise värskelt lapsevanemaks saanud. Nad justkui peavad end tavapäraselt toimivast ühiskonnast kõrgemalseisvaks (me saime just lapse!) ning see annaks neile nagu mingeid eeliseid. Nad on otsekui privilegeeritud – nad on millegi tähtsaga ISE hakkama saanud. Või millest see tuleb, et just värsked lapsevanemad lubavad endale avameelitsedes natuke rohkem kui teised (noh, näiteks ei valmista noorele emale mingit probleemi söögilauas oma lapse seedimisest võõrastega rääkida jms)? Samamoodi lubavad väikeste laste (eriti esimeste laste) emad-isad endale ka suuremat avameelsust kõigis anatoomiat puudutavates teemades.

Eelkirjeldatu oli üks kõige ekstreemsem juhtum. Aga väiksemaid – uskuge või ei! – tuleb ette vist pea igal nädalal. Näiteks. Kui ostsime uue auto, natuke suurema kui enne. Siit muidugi järeldus kohe: te saate lapse, miks muidu teile suurem auto! Ei saa, me ostsime lihtsalt parema. Või näiteks, kui mul on parasjagu kõht punnis, sobimatud riided seljas või olen lihtsalt imelikus poosis – kohe pakutakse, et olen rase! Pagan võtaks, ei ole! Mul on lihtsalt paks kõht! Kui peol alkoholi ei tarbi (näiteks eelistan selle asemel autoga koju sõita või pean hommikul vara traksis olema või mida iganes) – kas oled rase? Ei ole ju, ma olen lihtsalt mugav ja tahan autoga koju minna!

Mõtlesin juba, et hakkan luiskama, sest tõesti, ära on tüüdanud. Et hakkangi kavalalt ütlema – jah, äkki olengi. Aga ei viitsi, sest siis peaks seletama väga pikalt endast või selgitama tõika, miks nii rumalaid nalju teen. Lihtsam on jääda kindlaks seniviljeldule: posiseda, et ei tea, küll jõuab.

Minu moraal? Kui armastajad elavad koos ilma lasteta – las nad elavad. Andke neile asu! Pealegi, kui te just lähimad sõbrad ei ole – mis see teie asi on, kuidas me ennast või oma armastust realiseerime?!

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee