Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Müüdid naiste kohta

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

femme.ee
29.07.2009
Foto: sxc.hu

Vastukaaluks eelmisel nädalal avaldatud müütidele mehe keha kohta tutvume nüüd enim levinud müütidega naiste kohta. Kas leiate sarnasusi?

Millegipärast on jätkuvalt liikvel müstilised tõekspidamised naiste ja meeste erinevustest. Neid müütilisi erinevusi lahatakse telesaadetes, ajakirjades, raamatutes ... Meid on õpetatud leppima faktiga – see on nii ja kõik. Kui aga kõike loetud-kuuldut aktsepteerida, siis on ilmselgelt tegemist probleemiga.

Järgnevalt toome teieni viis enim levinud müüti naiste kohta ja kui natuke kaasa mõelda, siis peaks olema arusaadav, et tegu on täieliku jamaga!

Müüt number viis: Naised on lahkemad, hellemad ja romantilisemad kui mehed

No kuulge, mis mõttes? Nagu mehed, nii on ka naised võimelised brutaalsusteks. Lahutusadvokaadid peavad kuulma mõndagi naiste vägivaldsuse kohta. Ka naised ise tunnistavad, et võivad oma käitumises olla vägagi jõhkrad. Et siis tüdrukud polegi tehtud suhkrust ja maasikavahust? Kindlasti mitte – juba väikseid tüdrukuid vaadates võib märgata julmust, millega koheldakse oma sõpru ja sõbrannasid.

Tavaliselt nii umbes 40-aastaselt on naisel piisavalt elukogemust märkamaks, et teda ümbritsevad mehed ja naised on väga erinevad: lahked, kalgid, nõudlikud, kurjad jne. On mehi, kes oskavad kirjutada imeilusaid armastuskirju ja naisi, kes ei oska oma tundeid üldse sõnadesse panna. Kindlasti võib kohata väga armsaid ja hoolitsevaid naisi, kelle (eks)abikaasad on tundetud ja vägagi romantikakauged matsid – kuid raha on neil see-eest küllaga, ärgem seda unustagem.

Nii et see müüt on küll täiesti sisutühi.

Müüt number neli: Naised on püsisuhtest rohkem huvitatud kui mehed

Meestele meeldib kohtingutel käia, naistele meeldib pesa punuda. Meeste jaoks on seks füüsiline, naiste jaoks emotsionaalne. Mehed kardavad püsisuhet, aga naised on alati romantikaks valmis. Kas ikka on nii? Vale puha!

Oled sa kohanud naist, kes on just oma abikaasast lahku läinud ja kohtult ametlikku lahutust taotlemas? Mõned neist soovivad vaikselt omaette haavu lakkuda. Palju on aga ka neid, kes vajavad nüüd võimalikult palju üheöösuhteid või siis lihtsalt seksi, millega ei kaasne hilisemaid kohustusi. Samas,  sellist käitumist peetakse ju hoopis meestele omaseks!?

Reaalsus on see, et on palju mehi, kelle südamesooviks on püsisuhe ja palju naisi, kes väldivad püsisuhteid. Samuti on väga palju vastupidiste soovidega mehi ja naisi. Nii meestel kui naistel esineb halbu kogemusi vastassooga. Paljudel õnnestub haavad kiiresti parandada ja eluga edasi liikuda, teised aga ei ole võimelised ka pärast mitmeid aastaid vastassooga suhtlema. Sugu ei oma siin absoluutselt mitte mingit rolli.

Täiesti naeruväärne müüt.

Müüt number kolm: Naised on truumad kui mehed.

Ühes raadiosaates väideti, et mehed petavad rohkem, kuna nende DNA-sse on sisse kodeeritud, et nad ei saa ühe kaaslasega õnnelikud olla. Ehk siis nii, et  mehed pole petmistes süüdi – nii on looduse poolt seatud. Midagi rumalamat annab välja mõelda. Vaadake pidudel ringi ja mida te näete? Näete seda, kuidas naised oma mehi petavad. Vaadake ringi interneti tutvumisportaalides ja mida te näete? Eks ikka naisi, kes oma mehi petavad. Lihtsalt abielunaised on oma afääride suhtes tunduvalt diskreetsemad kui nende vallalised õed ja sõbrannad. Kuid nad siiski petavad. Miks naised petavad? Eks ikka samadel põhjustel, miks mehed seda teevad: ebakindlus, lapsikus, suutmatus suhtele pühenduda, võimaluse avanemine, igavus, kehv sekselu kodus jne.

Kui otsida internetiaadressilt Amazon.com raamatuid petvate naiste kohta, siis leiab otsingu kaudu neid küll ja veel. Susan Shapiro kajastab oma raamatus "A Passion for More: Wives Reveal the Affairs That Make or Break Their Marriages" uurimust, mille käigus ta on intervjueerinud petvaid naisi ja ka psühhoterapeute, kellele naised oma petmistest räägivad. Nii naistelt kui nende psühhoterapeutidelt kuuldu põhjal väidab Shapiro, et petvad naised ei tunne üldiselt mingeid südametunnistusepiinu tehtu pärast. Tavaliselt peetakse taolisteks tundetuteks petjateks ikka mehi, kas pole?

Jälle üks müüt purustatud.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Rataste joondamine hea hinnaga (0)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee