Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Sind vägistati? – Ise oled süüdi! (49)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Liisa Kaal
08.04.2009
Foto: Mats Õun

Vaatasin Draamateatri uusetendust "Mängud tagahoovis ehk Because". Teema on aktuaalne: nooruke neiu ahvatleb noori mehehakatisi, mängib nendega seksuaalsuse viimasel piiril olevaid mänge ning viimaks ta muidugi vägistatakse. Toimub ka kohtuprotsess – poisid mõistetakse süüdi grupiviisilises vägistamises. Minu meelest ebaõiglaselt.


Foto etenduselt "Mängud tagahoovis ehk Because"

Ka meie tänavad, klubid ja koguni koolid on täis sarnaseid lugusid. Noored (ma isegi ei oska enam hinnata, kui noored naisehakatised võivad olla – alates 13. eluaastast kindlasti) daamid riietuvad väga paljastavalt. Nad käituvad väljakutsuvalt. Nad on seksuaalsed ja seksikad. Nad ahvatlevad. Nad on kelmikad, vallatud ja suisa vulgaarsed. Nad lasevad end katsuda, silitada ja ka käperdada. Nad naudivad tähelepanu ja tõenäoliselt ka füüsilist kontakti. Kuid enamik neist ei soovi astuda seksuaalvahekorda – nad on selleks lihtsalt liiga noored. Neid küll huvitab seks ja põnevusest oleks nad seda tõenäoliselt ka vabatahtlikult nõus õigel ajal ja õige inimesega tegema, kuid selleni nad ei jõua kannatada. Ja siiski astutakse enamusega neist seksuaalvahekorda. Pooljõuga või jõuga. Sest nad on selle ise esile kutsunud.

Jah, on hea, et kohtusüsteem võimaldab esitada kaebuse ning mõista kohut selliste juhtumite üle: kuidas ikka kõik täpselt toimus ning kes oli süüdi – sest seksuaalaktile sundimine on kuritegu ja see peab saama karistatud. Kuid nii etenduses kui paljudel juhtudel eluski on ohtralt süütegu pehmendavaid asjaolusid. Kui noor naine ise ässitab oma välimuse ja käitumisega seksile ning on kuni peenise tuppe viimiseni ja rütmiliste liigutuste tegemiseni kõigega nõus – alles seejärel tundub, et see pole ikka päris see, mida ta tahtis –, siis kellel on õigus? Kas ta vägistati?

Mina ei tea, kes on siis rohkem süüdi. Kindlasti on süüdi see, kes peenist tupest välja ei võta, kuid süüta ei ole ka naine.

Kahjuks andis lavastus ära vastuse ja otsuse: näidati ka kohtuprotsessi ning tulemust/tagajärge – poisid mõisteti süüdi. Minule isiklikult oleks meeldinud, kui hea-paha kaalumine oleks jäetud vaataja kanda. Sest sellised olukorrad ei ole mustvalged. Lavastuse sihtgrupp – koolinoored – peaks sellele teemale ise lahenduse mõtlema. Praegu võib väikesele Lolitakesele jääda tunne, et ükskõik, mis ta teeb (kergitab seelikukest, hargitab jalakesi, tantsib hööritades jne) – noku sissepanija jääb süüdi. Jah – poistele on see küll õppetund: ära topi oma nokut isegi mitte litsaka plika sisse! Kuid tüdrukud – kes tegelikult nagu oleks suuremad ohvrid - ei õpi siit midagi. Kui, siis ainult seda, kuidas poisse võrgutada.

Meie, noored naised – kas me ikka iga kord mõtleme, mida oma välimuse ja käitumisega esile kutsume? Jah, meie, täiskasvanud, suudame ehk end ise paremini kaitsta isegi, kui oleme oma hööritamisega mõne riista jäigastanud ega soovi vahekorda astuda. Kuid meie alaealised lapsed, sõbrad ja sookaaslased – kas nemad suudavad? Kas me oma väga ruttu suureks kasvavatele tütardele räägime piisavalt, mis on hea, mis õige? Kas me anname neile piisavalt õiget eeskuju?

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Rataste joondamine hea hinnaga (0)

Loe kommentaare (49)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee