Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Eksmissi ekshibitsionism (4)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Liisa Kaal
23.10.2012

Kui miski on piinlik, siis on see edev rumalus - ja muidugi ka rumal edevus. Liis Tappo-Treial olevat öelnud pärast ühest vägevast telesaatest väljalangemist: „Me ei kukkunud, ei teinud midagi valesti ju!“  Kole lugu küll. Midagi valesti ei tee, aga ikka saad karistatud!

Hommikul potsatas mu postkasti ajaleht Pealinn. Sealt lugesin omakorda, mida eksmiss Liis arvab mainitud propagandapahnast: „Pealinn kirjutab üldinimlikel teemadel. Mina loen Pealinnast huviga pereteemalisi ja lastega seonduvaid artikleid.“ Ja nii edasi – järgneb kiidulaul. See pole esimene kord, kus ta Pealinna valgustavas töös osaleb. Vast kasutatakse teda ikka ka Kesknädalas? Ma ise enam seda maagilis-fantastilist publikatsiooni ajapuudusel ei jõua lugeda (kunagi ikka hoidsin professionaalsest kretinismist silma peal), kuid oleks kahju, kui selline ilus nägu ja tühi kest läheks raisku väljaande jaoks, millel on ilmatu kogemus tühikestade kvaliteetinfoga täitmisel.

Liis on ideaalne näide sellest, kuidas kord positiivset, imetlevat avalikku tähelepanu nautinud inimene tahab kogu hingest alatiseks pildile jääda. Pole võimalik, et teda enam ei teata; pole võimalik, et ta võiks teha midagi ainult seepärast, et ta seda tahab.  Ta peab saama online-kliki adrenaliinilaksu. Olgu see siis avalikult oma pereelu lahates või mis iganes muu teema – kõik sobib!

Üks asi on seltskonnaelus figureerimine turunduslikel eesmärkidel: on inimesi, kellel on seda vaja – kindlasti nt muusikud jt, kelle teenitav (söögi)raha sõltub ainult tuntusest ja (kuri)kuulsusest.

Hoopis õudsem on aga see Liisu-variant, kus „seltskonda“ pääsemine ongi asi iseeneses – muud selle taga polegi. Sest ma ei usu, et Liis Tappo-Treialil lastakse Keskerakonnas poliitikukarjääri viljeleda. Tõsi, seal on küll ennegi olnud poolrumalaid ja rumalaid näitsikuid, kes on soojadele kohtadele paigutatud, kuid Liis ei näi olevat ambitsioonikas – ta ei suudaks oma eksistentsi poliitikuna kaitsta ega põhjendada.

Kõik, mis ta suudab, ongi rääkida lastest, kasvatusest, kodust, kaalulangetamisest ja ehk ka midagi missindusest (kuigi ka see on kahtlane) – tema valdkonnateadmised on antiiksed. Ning tema lapsesuu („mina enam ei mängi – ma kukkusin saatest välja“, „ma ei taha mitte telekasse saada, vaid teletöös osaleda“, vt http://kroonika.ee/eesti/13BAD/) võib poliitikukarjääris saatuslikuks saada. 
 
Muidugi teen ma Liisule liiga teda niimoodi tümitades – ta on ilus ja kindlasti väga hea ema, selles ma ei kahtlegi. Tõenäoliselt pole ta ka nii loll kui võrgukanalitest jääv mulje. Ja pole õiglane ainult teda kottida, sest edevaid lolle on ju lõpmata palju ja ka edevuse laadal pole ta ainus ega jää selleks. 

 Aga siiski: ta ei ole ju enam kahekümnene hilistiinekas, kes võib selleks, et teda märgataks, isegi enesetapu teha! Rambivalgus on järelikult ka elu näinud ja kogemustega naisele soojemalt kutsuv kui tõelise elu säästupirnivalgus.

Lisaks on mul parempoolse liberaalina õudne vaadata, kuidas sotsialismi-ihaluses nomenklatuursed poliitikahaid väikesele õrnale Liisile kotti pähe tõmbavad – lasevad padukihutustööd tegevas ajalehes Liisukesel ila suust välja ajada, riisudes ise koore.

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee