Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Staartagumik ja staarsarimõrvar

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Liisa Kaal
08.05.2012
Foto: devianart

Kes ei tahaks olla staar? Tõenäoliselt vähesed. Kuidas muidu seletada meeletut tungi meelelahutustööstusesse ja –meediasse pääseda? Kõik tahavad olla tuntud, pildil ja kadestatud. Kahjuks aga naeruväärsuseni.

Nõia-Intsust on saanud meie meedias staarkriminaal ja staarvang. Mida veel? Kas järgmiseks tulevad staarpedofiil ja staarsarimõrvar? Või staarnekrofiil? Nõia-Intsu annaks muidugi veel tituleerida näiteks staarväljapressijaks või staarvargaks – staarkelm kõlab isegi natuke liiga nunnult selle pildistatud päti jaoks.

Hiljuti saime kõik lugeda uudiseid staarnarkomaanist – tema on selleks saanud muidugi ise mitte nii väga punnitades. Algatuseks "komistas" tema otsa režissöör, seejärel osales ta dokumentaalfilmis ning staar oligi sündinud. Nüüd siis ajakirjanikud muudkui helistavad ja uurivad, kas on juba jälle süstla otsa kukkunud või leidis seekordse päevaõnne pudelipõhjast. Huvitav on meil kõigil: ajakirjanikel, asjaosalisil ning ka lugejail – eks ole!

Kõige uljama staari leidsin aga Postimehe veebilehelt: staartagumiku! Artiklil autor puudub, aga eks ta piinlik olegi oma nime sellise käki alla panna. Tõenäoliselt pidas kirjutanu silmas staartrimmijat või siis staar-tagumikutrimmijat, aga välja kukkus nagu alati: staartagumik.

Staartagumikku ette kujutada püüdes tuleb muidugi kohe meelde Mürka perse, kes oligi tagumik. Tuntud pealegi. Kuid kõnealuse loo ohver on hoopis keegi mitte väga staari ja ka mitte väga pepu näoga Kaupo. Mul on pepu-Kaupost kahju – võib-olla ta pole ise antud lugu lugenud, aga võib-olla on ja ka ta ise ei märka, et tema alter ego (käesoleval juhul siis tagumik) on saanud iseseisvaks. Nagu Mürkalgi juhtus, ainult humoorikamas kontekstis.

Mul on väga piinlik kõigi nende staartagumike (ristin nad nüüd kõik üheks: kõik staar-liitega meediategelased olgu edaspidi staartagumikud!) pärast. Hea küll, las need tagumiku- ja muudes saadetes osalejad olla ja saada staarikesteks. Nende tähelend ei kesta kaua, selle jälgimine pakub aga poolperversset naudingut segatuna üleoleku ja põlgustundega. Ehk on neist isegi midagi eeskujuks võtta (tantsimaminek, laulukooris osalemine, mis iganes). Kuid staarkriminaalide ja –narkomaanide olemasolu ajab mind vihale ja teeb kurvaks.

"Staar" on eesti keeles seni olnud ikka positiivse tähendusega sõna. "Staar" liitsõna algul on tähendanud midagi, mis on väärinud teistest esiletõstmist. Nüüd on aga pandud see sõna negatiivsete, hukkamõistu väärivate "ametite" ette. See on väär! Sest sõna kuvand ja taust loeb palju. Kui noored (kes on portaalide Elu24 ja Publik peamised lugejad) neid sõnu sellises koosluses näevad, tekitab see neis vale arusaama: ka varastades, välja pressides, kelmusi tehes, süstides, juues, aga miks ka mitte: seksuaalkuritegusid toime pannes, prostitueerides, mõrvates on võimalik saada positiivseks meediategelaseks!

Ma pole tõenäoliselt tõesti kõiki staarkriminaale ja -narkomaane tutvustavaid artikleid läbi lugenud, aga seni pole mulle küll silma jäänud, et mõneski neist oleks peategelase käitumisviis hukka mõistetud. Või natukenegi midagi moraliseerivat öeldud. Staarvangidest ja staareluheidikutest kirjutatakse täpselt samamoodi nagu staarpoliitikutest, staarmodellidest, staarfotograafidest või staarmaakatest. Nad on meediatähed nagu kõik teisedki ja nende elu kuulub rahvale. Kuuldavasti tahtvat Nõia-Ints hakata elust vangikongis sõud tegema... Mida veel – otseülekanne bordellist, mõrvadest, pedofiiliastseenidest ja laibarüvetustest?

Ma olen veendunud sõnavabaduse pooldaja ja tsensuuri vastane, kuid sellist asja võiks saada piirata, ehk isegi keelata. Ei tea, kas kadestamisväärselt lugupeetud, mõjukas ja muidu väga eetilise ning õiglase inimese mulje jättev vastutav peatoimetaja Anvar Samost ei ole kursis, et tema hallatavas portaalis toimub sisuliselt kuritegevuse propageerimine?

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Hiit Treening (0)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee