Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Müstiline Pariis

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Gerli Liivamägi, Pariis
21.03.2011

Euroopa moemeka ja kohvikukultuuripealinn Pariis on eelkõige tuntud kõrgmoe, kultuuri ja kunsti linnana. Ära ei tohiks aga unustada, et ka selles Seine’i kaldal laiuvas linnas elab ja tegutseb suur hulk inimesi, kes tavapärastest erinevate huvidega. Nimelt võib Pariisi kõigele eelnevale lisaks pidada veel müstika, esoteerika ja vaimsuse keskuseks, kus toimetavad igasugused tegelased.

Ava galerii klikates pildil!

Pariisi äärelinnas, metrooliini number 11 viimases peatuses tegutseb maailmas ainulaadne Vampiiride Muuseum. Selleks, et muuseumit külastada, tuleb eelnevalt kokku leppida muuseumi peremehe Jacques Sirgent’iga, kes on terve oma energia pannud muuseumi kogu täiendamisse ja selle eest hoolitsemisse. Lisaks on Jacques kirjanik, kes Pariisi Père Lachaise’i kalmistu müstilistest paikadest, vampiiridest, sümbolitest ja "juhuslikest" sündmustest mitmeid raamatuid kirjutanud. Ilmunud on need prantsuse keeles, neist mõned autori enda poolt ka inglise keelde tõlgitud. Need, kes prantsuse keelega sina peal pole, võivad niisiis julgesti kaaluda muuseumi külastamist, sest Jacques valdab puhtalt ka inglise keelt.

Maja, kus muuseum hetkel asub, kuulus kunagi Jacques’i skulptorina töötanud vanaisale, seega on seal kogu aeg valitsenud omapärane atmosfäär. Jacques rääkis, et temaga on ühendust võtnud igasugused vähem või rohkem kardetud inimesed, teiste hulgas mitmed sarimõrvarid, stanistid jne. Kuid tema ei karda kedagi ega midagi, sest vanaisa vaim kannab tema turvalisuse eest hoolt. Või kui mitte vanaisa, siis on selleks ehk tema kaaslane Clotilde, kes tegeleb nõidumiskunstidega ja kirjutab samuti raamatuid, kuid töötab igapäevaselt raamatukaupluses.

Vampiiride Muuseumis leidub igasuguseid raamatuid, filme, maale ja vampiiridega seotud esemeid: nende püüdmiseks, tõrjeks kui ka kaitseks nende vastu. Vanimad raamatud pärinevad 16. sajandist; infot leidub igasugust, tuleb vaid küsida ja uurida. Naljatades rääkis Jacques, et tal pidi kogus isegi erootilisi vampiirifilme leiduma.

Neid, kes Dracula ja tema tegemiste kohta rohkem teada soovivad, on palju, ja Jacques jagab lahkelt infot. Muidugi on tema muuseumi üheks eksponaadiks ka "Dracula" esimene väljaanne. Samal ajal, kui mina muuseumit külastasin, sai peremees telefonikõne prantsuse tuntud filmirežissöörilt, kes oli samuti suures infonäljas.

Muuseumi külastamine oli põnev ja omanäoline, kes aga veelgi sügavamalt vampiiride maailma soovib sukelduda, teadku, et tänavu suvel korraldab Jacques oma abilistega Prantsusmaa väikelinnas vampiiride balli.

Muuseumis käidud ja kõhedusttekitavad eksponaadid nähtud, olgu järgmiseks sammuks Pariisis asuva tuntud Père Lachaise’i surnuaia külastamine. Väidetavalt võib seal kohata üleloomulikke jõude ja leida märke ning tõestusi vampiiride haudade ja puhkepaikade kohta. Kalmistu on märgitud kõikidesse olulisematesse turismiraamatutesse, kus on muidugi ühtlasi välja toodud kuulsad inimesed, kes sinna maetud, kuid Jacques oskas rääkida ja tutvustada viimset kui üht vampiire puudutavat elementi, mis kalmistul leiduvat. Hauad, mille perekonnanimede kõrvutisattumine pole juhuslik; kalmud, kus peal kasvab puu, pidavat kuuluma maagidele; kohad, kust on kummalisi asju leitud, muu hulgas ka kullatud mumifitseeritud kass.

Et külaskäik veelgi müstilisem oleks, saatis meid Jacques’i hea sõber François - kirikuõpetaja ja vaimude väljaajaja, kes oskas kätte näidata need paigad surnuaial, kus valdavad positiivne või negatiivne energia. Kelles tärkas tema valdkonna vastu suurem huvi, peab sammud pühakotta seadma; kes aga sooviks lihtsalt rohkem infot veel eriskummaliste inimeste, olevuste või mille iganes kohta, võtku suund Pariisi südames asuvasse raamatukauplusesse, kust leiab infot kõige tavalisest kõrvalekalduva kohta. Äärmiselt väike kauplus, mille kitsastesse käikudesse üle 5 huvilise ei mahu, asub Pariisi südames Git-Le-Coeur tänaval, üsna lähedal kuulsale Jumalaema kirikule. Väljas pole ühtki silti, mis mainiks, et tegu on raamatupoega – näha on vaid uks ja aken, mis paksult täis kleebitud ajaleheväljalõikeid ja pilte.

Kes soovib aga müstiliste ja omanäoliste tegelastega maali või graafilise lehega koju minna, peaks külastama kalmistu vahetus läheduses asuvat pisikest kunstigaleriid (7 rue du Capitaine Ferber), kus eakas daam Isabelle Drouin tumedaid ja kummalisi olendeid lõuenditele maalib ja aeg-ajalt ka Jacques’i raamatuid illustreerib.

Pariis on jätkuvalt müstiline ja paiku, mida külastada, leidub veelgi - aga sellest juba järgmisel korral!

Vaata ka:
Vampiiride Muuseumi kodulehekülg
Père Lachaise’i surnuaia kodulehekülg

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Aktiivne
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee