Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Vintage-paradiis Peterburi (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Gregor Taul
28.02.2011
Foto: Erakogu

20. veebruaril toimus kesklinnas asuvas endises tehases ning nüüdses disainikeskuses, Лофт проект ЭТАЖ-is suurepärane garage sale. Loft sarnaneb meie Telliskivi Loomelinnakuga: ruumid on köetud, põrandad pestud, majalised on edukad disainerid, kusagil asub hõrgutav restoran ning õhk on puhas räämas tehaseromantikast. Hoone esimesel korrusel asub avar vintage-kaltsukas, kus hinnad kõrged (elegantne triiksärk ~40 €); järgmisel paiknevad ateljeed, kontorid ja pisikesed "moemajad". Kolmandal korrusel toimetavad hostel (öö orienteeruvalt 17 €) ning moegalerii. Neljandalt leiate õhulise interjööriga restorani (kevadel avatakse ka  vapustav terrass) ning raamatupoe Proektor, mis keskendub disainikirjandusele. Too väike, kuid nutikas pood on vaba tüütutest Taschenitest, see-eest leiab sealt nii erakordselt paeluvaid venekeelseid raamatuseeriad moeajaloost kui ka sadade kaupa ingliskeelseid väljaandeid arhitektuurist, kunstnikest ja muust.

Garage sale leidis aset paralleelselt neljandal ja viiendal korrusel. Nimetatud turg toimub kord kvartalis, järgmist on oodata mais (küllap siis Femme kuulutab). Sissepääs nii müüjatele (müüjaks registreerumine lõppes üle-eelmisel päeval) kui külastajatele maksab 30 rubla ning tundus, et korraldajad kummagi osapoole arvu kuidagi ei piiranud. Saabusin turule küll 10 minutit enne selle avamist, kuid juba siis ulatus järjekord viiendalt korruselt tänavale. Järgnevatel tundidel see juurdetung pigem kasvas. Oletan, et kohal oli lõviosa Peterburi kraaminäljas noorsoost, millest võib järeldada, et linnas on garage sale’ide järele defitsiit. Pole kahtlust, et see auk lähiajal täidetakse: midagi taolist peaks igal nädalavahetusel aset leidma.

Müüjaid võis olla paarisaja ringis. Kõige rohkem pakuti ikka riideid, kuid kümned ja kümned "ekipaažid" kauplesid ka igasuguse muu träniga. Eht-peterburilikult äritseti raamatutega, eriti meelitavalt mõjus samizdat kirjanduse suur hulk (luuletused, poliitilised esseed, koomiksid). Mitmed tütarlapsed müüsid tohutu sisendusjõuga isetehtud postkaarte. Hinnad olid seejuures mõnusalt optimaalsed. Muide, turul valitseb reegel, et miski ei tohi maksta üle 500 rubla, s.o 13 €.

Garage sale’ist järeldusi tehes võin öelda, et Peterburi noortele (või mis noortele - seal oli nii müüjate kui ostjate seas ka arvukalt "vana kooli" hipisid, nn rokipeere ning muidu noorena tundvaid inimesi) on omane mulle tuttav ja kodune maitse. Minu jaoks on sümpaatne siinsete noorhärrade välimuse diskreetsus ning preilide kleidilembelisus. Neid kevadisi, õlalt põlvele kukkuvaid hilpe rippus kõikjal turul ning ma ei saa olla originaalne, kui ütlen, et selliste kleitide keskel kõndides käib üle tunne, nagu jalutaks impressionistide näitusel.

Pühapäevase garage sale’i eel tasuks käia igalaupäevasel, hommikul kaheksast alustaval kirbukal Удельная metroojaama juures. Удельная’sse sõidab Nevski prospekti läbiv teine, s.t sinine liin. Metroo žetoone saab osta nii kassadest kui piletiautomaatidest. Sõidukord maksab 25 rubla (0,6 €), seejuures pole vahet, kui kaugele sõidate või mitu korda liini vahetate. Veel olgu öeldud, et kui saabute Peterburi eraldi pagasiga ning sisenete metroosse, tuleb osta kallim žetoon (50 rubla, kui õigesti mäletan).

Igal juhul, kui te lõpuks Удельная’sse jõuate, väljuge jaamast ning hoidke paremale, s.t sinnapoole, kuhu kõik teisedki liiguvad. Kõndige umbes 200 meetrit otse, kuni jõuate autoteeni, mis ületab rongiteed, ja ületage see. Seejärel pöörate paremale ning pidu algabki.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (2)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee