Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Vintage-paradiis Peterburi (2)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Gregor Taul
28.02.2011
Foto: Erakogu

Tallinnast vaid 400 km kaugusel asub meie lähim metropol – Peterburi. Viibin siin linnas järgnevad pool aastat kunstiajaloo tudengina, kuid peaasjalikult siiski isehakanud diplomaadina, kes kangesti tahaks anda oma panuse sellesse, et Eesti inimesed lisaksid Piiteri külastamise oma tavapärasesse ellu nii, nagu käiakse päevaks Helsingis või kaheks Stockholmis.

Miks see juba praegu nõnda ei ole, on küllalt arusaadav: levinud on paratamatu eelarvamus Venemaa suhtes ning mugavusest hoidutakse viisa taotlemisest. Nendest eelarvamustest tuleb üle saada! Näiteks kahenädalane turismiviisa, mis vormistatakse nädalaga, maksab otse reisibüroost ostetuna 45 € ning selleks ei ole vaja isiklikku kutset Venemaalt. Tuleb vaid teatada, kus kavatsete ööbida. Ma usun, et mul ei teki sellest tüli, kui ütlen, et oma ööbimiskohaks võite märkida mis tahes Peterburi hotelli aadressi.  Vaevalt, et reisibüroo broneeringu kinnitust küsima hakkab.

Kui on vähegi viitsimist, soovitan öömaja otsida couchsurfingi või hospitalityclubi kaudu - mõlemal on siin aktiivne liikmeskond. Varakult öömaja kokku leppides saate oma hosti seeläbi märkida teie vastuvõtjaks. Eluohtlik ei tohiks olla ka öömajata siia saabumine, sest odavaid hosteleid ja tudengi-ühikaid on Peterburis jalaga segada - öö 20 € ringis.

Kui kavatsete Peterburis veeta rohkem kui 3 ööpäeva, tuleb teil ennast registreerida mõnes postkontoris. See pole keeruline.

Tallinnast väljuvad Peterburi üheteistkümnel korral ööpäevas firmade Luxexpress, SEBE ja Baltic Express bussid. Hind öösel väljuvale (3:50) Luxexpressi liinile on 15 € otsa eest. Sõit kestab orienteeruvalt 7 tundi. Aeg-ajalt pakub Luxexpress ka allahindlusi, nii sain kohale 8 € eest, s.t odavamalt kui Tallinnast Tartusse.

Tartust väljub Peterburi päevas kolm bussi. Seega: andke aga viisad sisse ning tulge nädalalõpuks Peterburi šoppama, raamatuid ostma, kaltsukaid väisama, pidutsema või muidu ringi kolama.

Järgnevalt pakun "soojenduseks" paar metsikumat urgast ning ühe sündsama moemaja, mille kaudu võiks sõlmida esimesed suhted Peterburi rõivamaailmaga.

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee