Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Ütle: "Juust!"

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
11.08.2010

Ei, tegu pole kokandusnurgaga. Cheeze Magazine on hoopis Bangkoki tänavamoodi peegeldav ajakiri. Taimaa pealinnas viibides õnnestus mul juttu teha selle moetoimetaja Teerapol Promsuk´iga, kes valgustas mind veidi ajakirjast ja selle telgitagustest.

Cheeze Magazine ilmub kord kuus ning on Tais saadaval kõikides suuremates ajalehekioskites. See on ainus omalaadne teistsugune ehk alternatiivse lähenemisega noorteajakiri Tais ning samuti on see "naeratustemaa" esimene tänavamoe ajakiri. Kui teistes väljaannetes on heal juhul kolm lehekülge tänavastiili, siis Cheeze Magazine koosnebki enamasti tänavamoodi peegeldavatest fotodest.

"Me püüame jäädvustada tõelist elu, õigemini stiilsemat ja paremat osa sellest," ütleb Teerapol. Tänavatelt otsitakse värsket stiili ja julgeid look´e, ilusat ja huvitavat osa igapäevaelust. Ajakiri on tegutsenud juba kuus aastat ja Teerapoli sõnul on üsna uskumatu, kui edukaks see projekt osutunud on. See läheb aina rohkem "oma nägu".

Iga kuu põhiteema on seotud hooaja ning ajakohaste sündmustega. Näiteks aprillis, Taid valitseva kuumuse ajal, ilmus "kuumuse väljaanne". "Sel ajal, kui teised ajakirjad avaldavad pilte suveriietest ja bikiinidest, näitame meie tavalisi riideid kandvaid inimesi rannas, tüüpilistes bikiinipoosides," ütleb Teerapol. "Teeme koostööd suure arvu vabakutseliste fotograafidega, kes reidivad Bangkoki erinevates piirkondades." Aeg-ajalt rändab põhiliselt Bangkoki tänavatel liikuvate inimeste stiili jälgiv ajakiri ka teistesse piirkondadesse, näiteks põhja pool asuvasse Chiang Mai linnakesse. Kuna seal on kliima veidi jahedam kui Bangkokis, on linlaste riietuse erinevust ka sellest märgata.

"Enne igaks väljaandeks töö alustamist toimub koosolek, kus arutatakse läbi, mis teema tuleb ning millele keskendutakse. Näiteks veebruar on kuulus valentinipäeva poolest – selle numbri jaoks pildistasime paarikesi (sõpru, armsamaid, õdesid-vendi jne), võrdlemaks nende riietumisstiile ning otsimaks sarnasusi. Pole üllatav, et paarid (olgu siis sõbrad, armsamad või õed-vennad) kannavad tihti sarnast stiili riideid."

"Meie eesmärgiks pole seada trende, vaid pigem peegeldada Bangkoki tänavatel toimuvat, mis vaieldamatult võib mõnelegi ajakirja lugejale omakorda inspiratsiooni pakkuda.

Cheeze Magazine´i eesmärgiks on õpetada Tai noortele stiilset riietumist ning asjade omavahel miksimist, lisades välimusele endale iseloomuliku ainulaadse hoiaku. Püüame näidata, kuidas noored võiksid avastada oma isiklikku stiili nende asjade kaudu, mis neile meeldivad."

Lisaks on ajakirjas pilte pidudelt, šoppamissoovitusi, moenõuandeid ja kunsti.

"Oleme eeskuju võtnud Jaapani ajakirjalt Fruit, mis kajastab ikoonilist Harajuku stiili Tokyos ning samuti pöörame tähelepanu läänelikele stiilidele ning stiiliajakirjadele. Paljud Tai noored järgivad Korea ja Jaapani moodi või hoopis lääneliku rokkmuusikaga kaasnevat riietumisstiili. Selles on nii häid kui halbu külgi. Positiivsest küljest õpime niiviisi teistelt kultuuridelt ja omame avatud silmaringi, miksime omavahel erinevate maade stiili meie oma identiteedi ja kultuurieripäradega, pannes need omavahel sobima. Siiski leian, et tuleks hoida kriitilist meelt trendide suhtes, mis ei sobi ega kohandu Tai kultuuriga.Inimesed peaksid looma oma isikliku stiili."


Ava galerii, klikates pildil!

Millised on siis need kultuurieripärad, mida arvestama peaks?
"Mõned noored ammutavad inspiratsiooni Korea popmuusikast, kuid korealastel on teistsugune figuur kui tailastel – nad on pikad ja heledama nahatooni ning hea figuuriga. Tailaste kehatüüp on teistsugune. Me oleme geneetiliselt lühemat kasvu ning tumedama nahatooniga. Jaapanlased omakorda näevad sootuks omamoodi välja. Neil pole nii head figuuri ning seetõttu püüavad nad kõiki reegleid murda. Kümme aastat tagasi oli Harajuku stiil populaarne ka Tais. Tailased on siiski märksa tagasihoidlikumad, nad pole valmis reeglitest üle astuma ning soovivad hoida Tai traditsioone. Nad on liiga häbelikud miksimaks tai hõimurahvaste riideid kaasaegse moega."

Cheeze Magazine'i koduleht.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Aktiivne
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee