Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Abielu India moodi

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
22.04.2010
Foto: www.wordpress.com

Kui eelmisel nädalal saite lugeda India pulmast, siis seekord vaatleme lähemalt India abielu selle arvukate reeglite ja piirangutega. India abielu, nagu sealne rõivamoodki, liigub läänelike mõjude tõttu liberaalsema vormi poole, kuid siiski on vanad tõekspidamised ja kastisüsteem visad kaduma.

Sobitatud abielud on olnud Indias traditsiooniks sajandeid ning see trend ei näita erilisi kadumise märke tänapäevalgi. Viimasel ajal on lääne eeskujul selle kõrvale küll tekkinud ka armastusabielu, kuid paljud perekonnad on endiselt konservatiivsed. Noored kas üritavad vaikselt vastu hakata või aktsepteerivad neile määratud tulevikku ning on sellega isegi rahul.

Et abielu sobiks, arvestatakse erinevaid asjaolusid:
• klappima peaksid väärtushinnangud ja isiklikud eluootused;
• vanus ja pikkus: pruut peab olema noorem ja peigmehest lühem;
• teise välimus peab olema mõlemale vastuvõetav;
• religioon peaks olema sama, eelistatavalt ka sama usulahk;
• emakeel ja kastikuuluvus peaksid eelistatavalt olema samad;
• toitumisharjumused (taimetoitlus/alkohol/suitsetamine) võivad erineda vaid juhul, kui see on teisele vastuvõetav;
• haridus: sarnane haridustase või peigmehel pruudist kõrgem;
• amet peaks olema teisele vastuvõetav;
• peigmehe hetkeline ja tulevane majanduslik seisukord peaks olema pruudile vastuvõetav;
• astroloogiline sobivus peaks klappima juhul, kui perekonnad sellesse usuvad.

Varasematel aegadel oli sobitatud abielu abiks kõrgematele klassidele nende seisuse kaitsmisel ja "liigi puhtana hoidmisel". Hiljem võtsid madalamad klassid samuti kombe omaks. Tänapäeval on abielu erinevate klasside vahel pisut paindlikumaks muutunud ning vanemate suurimaks sooviks on saanud eelkõige kindlustada oma lapsele hea tulevik. Nad on mõistnud, et ilma otsese sunnita on võimalik palju paremaid tulemusi saavutada ning kindlustada õnnelikum abielu. Et abielu on üks olulisemaid otsuseid elus, peab see olema korralikult plaanitud. Kuidas suudab aga noor inimene oma väikese elukogemusega võtta vastu nii olulist otsust?

Tavaliselt näidatakse perekonnale tulevase peiu/pruudi fotosid temast ja tema suguvõsast. Kui vastus on positiivne, korraldatakse perekondade ja pruutpaari kohtumine. Varem võis juhtuda, et pruut ja peigmees ei kohtunudki enne oma pulmapäeva. Tänapäeval järgneb esimesele kohtumisele mõne kuu kuni aasta pikkune kihluseperiood, mil pruutpaar kohtub sugulaste järelvalve all.  Kui üks neist otsustab kihluse katkestada, see tõenäoliselt ka tühistatakse; väga vähesed perekonnad sunnivad oma võsukesi abiellu.

Juhul, kui lapsed valivad endale ise kaaslase, hakkavad vanemad neid erinevatel viisidel ähvardama: nad tõotatakse ilma jätta pärandusest, visata nad oma kodust välja jne. Kui lapsed abielluvad oma tahte järgi, võtavad vanemad seda perekonna häbiplekina - seetõttu otsustavad paljud mehed ja naised leppida vanemate korraldatuga. Isegi, kui  neile ei meeldi endale sobitatu, lepivad nad oma saatusega ja kannatavad vaikides - hinduism propageerib oma saatuse ja "õige teguviisi" ehk dharma aktsepteerimist. Sobitatud abielu korral leiavad lapsed oma perekonnalt tuge ning üheskoos lahendatakse esilekerkivad probleemid, seetõttu peetakse neid abielusid Indias turvalisteks. Kui abielu ei peaks õnnestuma, on samas mugav süü vanemate kaela ajada. Armastusabielusid tuleb rohkem ette linnades.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Aktiivne
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee