Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

India pulm

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
12.04.2010

Pulm on pigem suur sugukondlik ettevõtmine, kui kahele inimesele kontsentreeritud sündmus. Korraldatud abielude maal on see niikuinii pigem kahe perekonna "tehing", kui kahe inimese omavahelisel armastusel põhinev liit. Abielu sõlmimine on pikk protsess, mille jooksul palutakse õnnistust kõikidelt hinduismi jumalatelt. Pruut ja peigmees teevad seitse sammu ümber tulekolde, vandudes igavest armastust ja pühendumist teineteisele isegi, kui nad pole ise üksteist omale valinud.

Traditsiooniliste pulmarituaalide hulgas on mitmeid, mis kutsuvad pulmaliste seas eile naeru. Näiteks üks, kus pruudi noorem õde üritab varastada peigmehe kinga ja nõuab vastutasuks raha.

Pärast pulma toimuvad pulmajärgsed üritused nagu näiteks Doli, mil pruut lahkub oma uude koju. See on pulmaprotsessi emotsionaalseim osa, sest pruut jätab maha oma perekonnaliikmed, alustamaks uut elu oma abikaasa perekonna juures, keda ta veel kuigi hästi ei teagi. Kui pruut uude koju jõuab, seatakse ukse ette riisikauss, mille ta peab jalaga ümber lükkama ja riisi sisse astuma. See toovat õnne.

India on suur ja mitmekülgne maa ning nii erinevad piirkonniti ka pulmakombed.

Ehkki kristlikus Euroopas on tavapäraseks pulmariietuseks valge kleit, on Indias selleks hoopis teised värvid. Lengha on pikk seelik või seelikust ja pluusist koosnev kostüüm, mida kasutatakse erinevate vastuvõttude kõrval ka pruudi pulmariietuseks. Erilist sära lisatakse pärlitest, Swarowski kristallidest, sädelevatest litritest, kuld- ja hõbeniitidest tikanditega. Pruudi lenghal on rohkem tikandit, see on raskem ja domineerivateks värvideks on bordoo, punane ja kuldne. Need on traditsioonilised pruudi värvid, eriti punane, kuna see sümboliseerib India pruuti ja enamik tänapäeva pruute armastavad traditsioonidele truuks jääda.

Neeta Lulla on tuntud pulmariiete disainer.

Järgmisel nädalal loe abielust India moodi.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee