Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Bollywood kui trendiseadja

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
01.03.2010
Foto: Neeta Lulla PR

Pole kahtlustki, et Bollywood on etendanud olulist osa moetrendide seadmisel. Viimasel ajal on Bollywoodi mood hakanud mõju avaldama ka Indiast väljaspool – läänemaailmas (meenutagem või tuunika võidukäiku).

Kuni hiliste 1980teni olid India filmid kuulsad oma stiilituse poolest. Riietus oli kas igapäevaselt igav või täiesti ülepakutud. Asjaolud muutusid, kui Bollywoodi filmidele hakkasid kostüüme disainima moeloojad Manish Malhotra, Neeta Lulla, Vikram Phadis jt. Moedisainerid leidsid võimaluse reklaamida oma loomingut kinoekraanidel ja võit oli mõlemapoolne. Filmide tegelased on muutunud trendiseadjaiks, kelle stiili järgitakse nii Indias kui kaugemal.

Lisaks kohalikele moeloojate loomingule pööravad produtsendid oma pilgud ka lääne disainerite poole. Põhjuseks on India filmide laialdane näitamine ka väljaspool Indiat, mis tingib vajaduse ajaga kaasas käia. Samuti ei tasu alahinnata filmistaaride sõnaõigust. Möödas on ajad, mil nad olid vaid produtsendi hüpiknukkudeks. Nimekad staarid omavad sõnaõigust otsustamaks, mida nad filmis kannavad, ning peegeldavad läbi oma tegelaskuju (loomulikult kooskõlas stilistiga) isiklikku stiilitunnet ja maitset.

Bollywoodi trendiseadja Neeta Lulla

Eelmise aasta detsembris Chennais toimunud esimese rahvusvahelise moenädala raames kõndis Neeta Lulla ise showstopperina laval oma kauaaegse sõbratari Jasbir Jamani kollektsiooni lõpus enne, kui tema isiklik looming paar tundi hiljem lavalaudadele jõudis.

Neeta Lulla on riietanud Bollywoodi kuulsaid näitlejaid nii ekraanil kui ka punasel vaibal, teinud ilma nii filmikostüümide disaineri kui couture moeloojana. Teatud ajastu filmile disainides peab ta suurt tähelepanu pöörama detailidele, kulutades palju aega uurimustööle ning sobitades kostüümi mitte ainult filmidirektori ettekujutusega sellest, vaid ka süžee ajalise taustaga.

Neeta alustas oma moekarjääri kakskümmend viis aastat tagasi ja on sellest ajast peale olnud tuntud trendiseadjana, kes miksib grandioosset suursugusust tagasihoidliku lihtsusega. Tema portfooliost võib leida üle kolmesaja seitsmekümne viie filmi. Lisaks arvukaile auhinnatud filmidele on Neeta Lulla näidanud oma moeloomingut ka välismaal: USAs, Kanadas, Monte Carlos ja Roomas. Lisaks Bollywoodile on ta disaininud ka Hollywoodi filmidele nagu "One Night with the King” ja "Mistress of Spices”.

Neeta Lulla lõpetas rahvusvahelise Chennai moenädala oma 2010. aasta kevad-suve kollektsiooniga. Tegu on beeži pulmakleitide kollektsiooniga, mis särama löödud kulla ja hõbedaga. Kokku moodustab see ansambli, mis on elegantne, klassikaline ja muinasjutuliselt maagiline - segu rahvusvahelistest mõjudest ja etnilisest kultuurist.

Vaata galeriid Neeta Lulla loomingust:

Ava galerii, klikates pildil!

Esitasin Neetale mõned küsimused Bollywoodi ja moe teemal.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Aktiivne
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee