Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

India naiste ilurituaalid (4)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
08.02.2010
Foto: sxc.hu

Dr Nima Goas Arambolis asuvast Kerala Ajurveeda Keskusest leiab, et umbes pooled India naistest on iluteadlikud ning pööravad oma välimusele palju tähelepanu. "Tänapäeval pole paraku kõigil seoses elutempo muutusega selleks piisavalt aega. Mõned naised peavad ärkama kell viis hommikul, et oma pere eest hoolitseda ja seejärel veel tööle jõuda. India mehed eelistavad pigem kogukat figuuri. Üldiselt ei olda Indias naiselike kurvide suhtes nii kriitilised kui läänes. Varem oli jooga osa igapäevasest rituaalist, mida tegi iga naine. Vahepeal on see vanade traditsioonidega koos unustusse vajunud, paljudel naistel pole selleks enam piisavalt aega. Joogat praktiseerivad pigem mehed, kuid viimasel ajal on ka moodsad india naised hakanud seda taasavastama ja oma figuurile rohkem tähelepanu pöörama."

Loomulikult avaldab globaliseerumise ajastul kohalikele ilustandarditele mõju ka lääne massimeedia. Sellest on inspireeritud juuste sirgendamine, 0-suuruse trend jpm. India moeajakirjad Vogue India, Marie Claire India, Grazia, Femina jt kubisevad läänemaailma ilustandarditest ja heledanahalistest blondidest modellidest.

Ajurveeda on india traditsioonilise meditsiini süsteem. Kõik ravimid on valmistatud looduslikul baasil, palju kasutatakse erinevaid õlisid. "Õli on vahend sügavamate kihtideni jõudmiseks," jutustab dr Nima. "See ravib haiguse sümptomeid pikkamööda, seega tuleb tulemusi oodates olla kannatlik. Paljud inimesed, kes ei näe kiiret mõju, loobuvad ravist liiga kergekäeliselt." Dr Nima annab ka ühe isikliku koduse retsepti: "Aja piim keema, eemalda sellelt koor ja sega see näpuotsatäie kurkumi ja meega – saad näomaski, mis on tõhus infektsioonide ja mikroobide vastu."
 
Traditsioonilised india iluretseptid koosnevad puuviljadest, pähklitest, piimast, jogurtist, meest, neemist, savist, sandlipuust ja erinevatest ajurveedilistest taimedest.

Kurkum – kasutatakse näohoolduses. Aitab soovimatute kehakarvade ja akne vastu, paneb näonaha särama ja töötab antiseptikuna.

Neem – väga mitmekülgne ravimtaim. Aitab tõhusalt väsimuse, külma, palaviku, isukaotuse ja ussihaiguste vastu. Aitab haavadel kiiremini paraneda ja kasutatakse ka nahahaiguste puhul. Juba antiikajast on kasutatud neemi koort hambahoolduses ja "hambaharjana". Tõepoolest – hommikutigi võib külas ringi liikudes näha pulki närivaid inimesi. Neem aitab ka vistrike vastu.

Kookosõli – jahutab juukseid, muudab need paksemaks ning tumedamaks.

Mesi – puhastab.

Savi - India savi on tekkinud vulkaanilise tolmu settimisel. See on kõrge imavusega, eemaldab nahast liigse rasva ja stimuleerib nahaalust vereringet.

Mandlid – mandlid jõudsid Indiasse sajandeid tagasi Pärsia ja Afganistani kaubitsejate kaudu. Need usutakse olevat püha „ajutoit”, mis suurendab mõtlemisvõimet.

Sandlipuu - sandlipuu õli on kibe, jahutav, toniseeriv ja stimuleeriv. Seda kasutatakse põletike puhul kui antiseptikut, naha pehmendamiseks ja naha verevarustuse parandamiseks. Kaitseb nahahaiguste ja allergiate eest.

Henna - eestlastelegi on henna tuttav loodusliku juuksevärvimisvahendina. Tähelepanu tuleks pöörata, et henna jääb juustesse pikaks ajaks. Värvi kadumiseks võib kuluda kuni aasta. Siiski tuleks värvi püsimiseks seda turgutada umbes iga kuu tagant.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (4)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee