Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

India naiste ilurituaalid (4)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
08.02.2010
Foto: sxc.hu

India naiste ilutraditsioonid on sajandeid vanad, põlvkondade jooksul on neid emalt tütrele edasi antud. Paljud meetoditest hõlmavad endas köögis kasutatavaid toiduaineid (piim, mesi jne), puulehti, lilleõisi, puuvilju, seemneid ja erinevate puude koort (hibiskus, henna jm). Kõiki neid kasutatakse kehahoolduseks ning ilu hoidmiseks.

Geneetiliselt on india naised enamasti lühemat kasvu. Nad kannavad nii kontsa- kui ka madalaid kingi. Samas kannavad pikakasvulised pigem madalaid kingi, püüdes end lühemana näidata.

Hele nahk mängib ilu-arusaamades väga suurt rolli. Üks ülipopulaarne toode on nahka valgendav kreem Fair and Lovely, mis muutvat nahatooni heledamaks. Seda kasutavad nii mehed kui naised ning see on Indias enimmüüdud kehakreem, millel on üle kuuekümne miljoni kasutaja ning suur eksport. Usutakse, et heleda nahaga tüdrukutel on lootust saada kenam abikaasa.

Ideaalne india naine on sale, kuid kurvikas – lameda kõhu, kuid samas liivakellafiguuri ja suurte rindadega. Silmadel on samuti oluline osa – enamus india naisi kasutab igapäevaselt oma silmade rõhutamiseks kohli. Must pulber on segatud õliga, andes kaunistamise efektile lisaks raviva omaduse ning jahutades silmi. Samas võib see olla ka ainsaks meigiks, mida naised kasutavad. Erandiks on pruudimeik, mis on väga tugev. Konservatiivsed perekonnad suhtuvad tänapäevalgi meiki kahtlusega, seetõttu reklaamitakse meedias värvivat huuleläiget mitte kui huulepulka, vaid kui tervislikku huulepalsamit.

India naistel on pikad paksud mustad juuksed. Väga levinud on juuste õlitamine, seda tehakse paar korda nädalas või lausa igapäevaselt. Osaliselt on see tingitud kliimaoludest, kuna õlil on jahutav efekt. Vanad naised usuvad, et see hoiab juukseid hallinemast. Õli jahutab pead ja parandab juuste kasvu. Kasutatakse kookos-, eukalüpti- ja nelgiõli. Samuti kasutatakse hennapalsamit ning hennat juustele punaka tooni andmiseks.

Väga oluline on liigsete kehakarvade eemaldamine, mis on ilmselt india naiste suurimaks mureks. "Niitmine" (threading) on iidne india tava liigsete näokarvade eemaldamiseks. Väga hügieeniline ja üsna valutu, kui töö teostab professionaal. Kosmeetik kasutab õmblusniiti, kerides seda  oma kahe sõrme ümber, asetab selle soovimatute karvade kohale ning eemaldab need kiire käeliigutusega.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad


Loe kommentaare (4)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kas oled unistanud deodorandist, mis poleks pealekandmisel külm ja märg, vaid siidiselt pehme ning kiirelt imenduv?
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee