Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Iisraeli militaarneiud (5)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

Riina Õun
26.01.2010
Foto: sxc.hu

"Armees olin ma pärast üldise väljaõppe läbimist sekretär, seejärel läbisin ohvitseritreeningu ja hakkasin tööle linnainimestega, selgitades neile, kuidas käituda kriisisituatsioonide ajal, olgu selleks maavärin, raketiplahvatus, tsunami vms. Mu armeeperiood oli erinev üldisest,  sest see hõlmas vaid tööd linnainimestega. Poole ajast elasin tegelikult kodus, samas kui tavaliselt hõlmab armeeteenistus kusagil linnast väljas staabis baseerumist ja vaid nädalavahetusteks koju minemist. Armees olles sõltub väga palju sellest, kes on su ülemus. Tema võib elu põrguks muuta. Minu esimene ohvitser oli täielik bitch, aga hiljem sain teise, kellega siiamaani hästi läbi saame."

Efrat (27) oli armee luures kokku kaks ja pool aastat. See on kauem kui tüdrukutel tavaliselt kombeks. Kaheksa kuud sellest tegi ta oma ohvitseritreeningut. "Minu armeesoleku ajal otsustati poisid ja tüdrukud kokku panna, nii et mina ja mu sõbranna olime samas väeosas koos seitsmekümne poisiga. See oli kohati naljakas ja huvitav, kuid ka väga raske. Siiani on mul selle tõttu mõningaid terviseprobleeme. Ma ei osalenud sõjas. Liibanoni sõja ajaks olin ma armeeteenistuse juba lõpetanud ja viibisin kodus. Sellegipoolest oleksin tahtnud aidata ja oma panuse anda. Armee on normaalne osa iisraellaste elust. Enamus inimesi tahtsid tol ajal armeesse minna. Meil, iisraellastel, on sõjaväge vaja, me tunneme seda iga päev. Kakskümmend aastat tagasi oli armeest kõrvalehoidumine täielik tabu, kuid nüüd püüab üha rohkem inimesi seda teha. Sõda ühendab inimesi, paneb neid tundma, et nad peavad oma kodu kaitsma."

85% poistest ja tüdrukutest käib sõjaväes. Tüdrukutel on kergem sellest pääseda, juhul kui nad rasestuvad, abielluvad või on usklikud. Viimasel puhul pakutakse neile võimalust teha vabatahtlikku tööd ühe aasta jooksul, kuid nad ei ole isegi selleks kohustatud.

Zoa nõustub: "Kui sa ikka tõesti ei taha armeesse minna, on võimalik sellest pääseda. Tänapäeval on see lihtsam. Minu vend ei käinud sõjaväes. Ta tuli koolist ära 14-aastaselt, suitsetas narkootikume ja oli arvel vanemate autoga alaealiselt põhjustatud õnnetuse eest. Sõjaväekomisjoni ette ilmudes rääkis ta neile kogu tõe ära ja nad pakkusid talle võimalust lõpetada kool ning suunata ta spetsiaalsesse üksusesse. Samas poleks see olnud temale kõige õigem koht, sest tolles üksuses on koos katkistest peredest raske lapsepõlvega poisid, tema aga tuleb maakoha tervest korralikust perekonnast. Sellesse üksusesse oleks tal olnud väga raske sobituda. Seega leidis sõjaväekomisjon, et parem on ta armeeteenistusest vabastada. Meie isa oli sellest algul väga löödud – meie külas olid enne teda kõik armees käinud ning mu vanemad isegi kohtusid seal."

Efrat võtab teema kokku: "Kord ütles üks ohvitser mulle, et sõjavägi ei vaja tegelikult tüdrukuid, kuid ma ei mäleta, mida ta põhjuseks tõi."

Mina arvan, et nad on seal poiste motiveerimiseks.

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee