Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Millal te lapse saate?

Poste 59
Lk: <<1  | 2  | 3  | 4  | >>

Miks on siis nii, et võõrad inimesed võtavad suvalises seltskonnas – mitte just väga intiimses – selle teema üles? Loe edasi ›

6 inimest 7st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Eve, 24.09.2009 08:13 

Toetan sinu artiklit. Saan ise ka 31 ning pole veel abielus ega sünnitanud lapsi. Aga kommenteerijaid on küllaga: no kaua sa valid, vaata, kui vana sa juba oled, iga naine saab ühe lapsega hakkama.... jne jne. Nii tahaks sellistele öelda, et ma ei taha olla teiesugune, et lähen mehele 19 aastaselt, sünnitan kari lapsi ja ühel päeval avastad, et polegi elus muud teha saanud (kasvõi haridust omandada). Ja enamus on tänaseks oma abielud lahutanud. Leian, et kolmekümneselt on inimene küps, majanduslikult kindlustatud, et pakkuda lapsele stabiilsust, turvalisust, kindlustunnet jne...

Kas ülalolev postitus oli sulle tarvilik? 

2 inimest 2st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Katrin, 24.09.2009 11:06 

üliemotsionaalsusest pakatav artikkel...Jõudu Teile, Liisa, ja küll need lapsed ka ükskord tulevad kui õige aeg.

3 inimest 3st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

eke, 24.09.2009 11:37 

Huvitav jah, et kõigil värsketel titeemadel on ajud justkui pehmenenud. Endal kogemus ja nüüd hoian muidu headest sõbrannadest eemale. Arvavad, et titesaamine on selline suur vägitükk, mis paneb neid teistest kõrgemale ja lubab üleolevalt suhtuda. Nii kui titt käes, jääb mulje, et tegemist on kõiketeadjatega... Mina ja minu tita, me oleme maailmanaba ja kõige tähtsamad üldse. Jah, olete küll aga ainult teile ja teie peredele. Teiste jaoks olete lihtsalt järjekordne titevankrit lükkav emme tänavalt.

2 inimest 5st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Elisa, 24.09.2009 13:43 

Just nimelt: kui see oige aeg ykskord tuleb, saate kindlasti aru, et lapsesaamine on yks Teie elu tahtsamaid/suuremaid saavutusi, kallid kommenteerijad. Ma ei saa aru miks nii palju pahameelt?? Paljud titekommentaarid on kindlasti tehtud naljaga pooleks. Kahju, et eesti naine maailma nii must-valgelt naeb...

6 inimest 6st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Kuuno, 24.09.2009 14:27 

See asi ei käi pärast enam nii lihtsalt, et mudku tahan ja saan.
Vanemas eas tekib paljudel naistel rasestumisega raskuseid. Vahel juhtub nii, et suur osa kogutud rahast läheb viljatusravile. Kui sellestki abi on.
Igal otsusel on oma hind ja tagajärg.

3 inimest 4st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

eke, 24.09.2009 15:51 

Elisale - sul vist on laps...
Loomulikult on lapsesaamine tähtis ja suur saavutus aga seda ainult asjaosalise ja tema lähedaste jaoks. Paraku kõik teised, isegi asjaosalise sõbrannad, ei pruugi nii mõelda ega peagi seda arvamust jagama. See aga ei mahu mina-ja-maailm suhtumisega noorele emmele ilmselt pähegi.
Ma pole pahane aga lihtsalt närvidele käib :) Milleks kogu aeg pärida, igaühe enda asi, millal lapse saab. Küll hõõrutakse nina alla, et vanust juba piisavalt (alates 25st), äkki pärast enam ei saa. Või öeldakse, et olete ju abielus, kus siis titt on? jne jne. Aru ei saa, kas naine peaks siis sellepärast nt 28 aastaselt sünnitama, kuigi õieti ei taha veel aga ÄKKI pärast enam ei saa?? Igaks juhuks saama lapse?
Must-valgest nägemisest on siin küll asi kaugel.
Kahjuks paljud küsijad ei taipa, et mõni ehk ongi üritanud nii aasta või paar aga ei näkka. Ja pärimisega tehakse mõnele naisele lihtsalt südamevalu.

Ruu, 24.09.2009 16:43 

Nii see tundub olevat jah, et neil kellel on lapsed, neist saavad "maailmanabad". Kummaline! Mäletan korda , kui oli Tallinnas, vaja natuke abi, et leida üks tänav ülesse. Nägin siis lapsevankriga naist, arvasin , et ju on kohalik ja teab piirkonda. Astusin ligi ja , et suur hulk vuravaid autosid tekitasid parajat lärmi, pidin kõvema häälega rääkima. Ütlesin siis viisakalt: "Vabandage, kas te oskate aidata?" Ja siis pööras see ema näoga minu poole ja see nägu on siiani meeles :D Pole vist nii kurja inimest tükil ajal näinud! "Kuss, mis sa kisad!" No kuidas mina pidin teadma , et ta oma lapsukest unele suigutab!? Pole selgeltnägija ega kavatse ka selleks hakata. Arvatavasti võtan oma sõnad tagasi kui ise lapse saan aga jahh... praegu nendest "maailmanabadest" olen omaarvamusel kui selliseid tigedaid emalõvisid kusagil jälle näen! :D

sosin, 24.09.2009 18:07 

terve trobikond on selliseid küsimusi, millele tegelikult ei pea absoluutselt vastama ja mis on täiesti inimese enda asi:

millal sa lapse saad?
kui palju sa palka saad?
millal te abiellute?
milliseid haiguseid sa ravid?
kui hea seks sul siis on?
...

tõttöelda on väga ebaeetiline seda küsida inimeselt, kes pole su lähedane sõber või sugulane. Ja isegi siis on see suhteliselt peen teema.

Täiesti ükskõik sellisel puhul, kes küsija on või millega ta hakkama sai. See on küsija enda asi täiesti ja ei õigusta intiimsete küsimuste esitamist.
Paraku on sellised küsimused ikka kaunis sagedased. Ja kõik ei pea neid intiimseks. Sellistele tuleb lihtsalt seda siis viisakalt selgitada. Et ei vasta.

Sisimas aga tahaks kohe öelda sellistele küsijatele - tegelege oma eluga, siis äkki pole teil nii igav et hakkate otsima minult selliste küsimustega järjekordset klatšimise ja lihtsalt pläkutamise teemat.

Ma ei usu, et kõik vastsed lapse-saajad kohe nii avameelseks muutuvad. Kindlasti mitte. Pigem see on selline naiste-meeste eputav tüüp. Vastavalt kana või kukk, kes lihtsalt peab välja elama ka teiste peal.

PS: Mitte kedagi ei taha solvata ja mitte kellelegi konkreetselt ei vihjanud. Aga võiks austada teise inimese eraelu. Ja aru saada, et sinu arvamus sellest mis on eetiline ja mis mitte ei pruugi langeda kokku teise inimese omaga. Ma ise püüan arvestada ka:) Ja jääda viisakaks selliste "uudistajate" puhul.

0 inimest 1st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

sosin, 24.09.2009 18:09 

ja grammatika vigu näen ise ka, neid ei pea kommenteerima :D:D:D

Nõiatar, 24.09.2009 23:42 

Aah, mis ma ütlen teile... ma ütlen, et ebamugavused ei lõppe ka lapse saamisega. Kui oled rase, tuleb igaüks su kõhtu katsuma, sest rase on justkui inkubaator, ühiskondlik omand. Kui laps on sündinud, kommenteerivad kõrvalseisjad tema pikkust, kaalu, peakuju. Miks lapsel on lutt või miks tal seda ei ole. Miks sa oma lapsega nii vähe väljas käid või kas sa kodus ei näe olla.
Asja moraal on selles, et ükskõik millises olukorras, alati leidub nõmedaid inimesi, kes teevad nõmedaid märkusi. Kui need nõmedad inimesed saavad lapsed, muutuvad nende kommentaarid lihtsalt lasteteemalisteks.
Ja ma endiselt arvan, et Liisa Kaalu lood sobiksid pigem blogisse või vähemalt peaksid ilmuma kolumni nime all.

elutarkus, 25.09.2009 13:12 

Olen kahe lapse ema ja ega ei poolda tõesti, et peab rääkima söögilauas lapse seedimisest või küsima lapsesaamise kohta. Kuid siin artiklis on tunda ka suurt emotsionaalsust, kui see ei oleks oluline, siis ei ole ka ju millegi peale erutuda... ma lihtsalt ei taha last ja ei tunne ennast sellest ka häirituna. Paraku häirib selline jutt ikka neid, kellel suur tahtmine on, aga ei õnnestu. Ka mul on mitu tuttavat olnud hädas ja seda ka ausalt öelnud, et tead see teeb haiget. Kui nii tunda ja nii väljenduda siis ongi see normaalne reageerimine .
Kui naine saab lapse, siis see ongi tema suur elu ümberkorraldus, hoopis teine mõte elul ja sellest tingituna ka kõik see titendusest jahvatamine. Ise olen küll hoidunud sünnipäevadel, seltskonnas titendusest rääkimast, loomulik, kõik ei ela selles ajahetkes ja ei paku huvi (ka mulle nüüd kus lapsed pole enam nii väikesed). need jutud peaks olema noorte emade omavaheline teema. Eks sellest saabki aru siis kui sul endal see põnn vankris. Ja nõiataril õigus, kui sind häirib hetkel lapsesaamise teema, siis last kasvatades on ka igaühel oma versioon, miks sa ometi nii või naa teed jne.. Ikka on mingid jutud-küsimused-õpetused, mis häirivad. Kui oled endas, oma soovides kindel, siis ei lase sa ennast ka millestki niivõrd häirida. Enesekindlust!

R, 25.09.2009 14:25 

Olen 38. Lapsi mul pole ja ei taha ka. Kõgile küsijaile olengi nii vastanud. Vahivad lolli näoga ja pööritavad silmi. No mõned ikka küsivad ka, et miks siis? Vastan, et lihtsalt ei taha. Ei pea vjalikuks, et minu geenid ilmtingimata peaks edasi kanduma. Ja et selle nimel peaksin ma suure osa oma elust kellegi eest hoolitsemise ja muretsemise peale kulutama. Pealegi ei garanteeri keegi, et lõpptulemus ka kvaliteetne oleks. Ka ei taha ma kaotada oma varalist iseseisvust. Sest lapsega kaasneb ka kahjuks suur sõltuvus mehest ja kahjuks olen ma kõrvaltvaatajana tihtipeale näinud, et kallid mehed oma üleolekut kurjasti ära kasutavad (kuhu ta oma titega ikka läheb).
Selle jutu ei oska keegi enam miskit kosta ja keeratakse teema teisale :)

0 inimest 0st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

kah elutarkus, 25.09.2009 14:28 

ma ei saa elutarkusega päris nõus olla. alati ei pea asi nii traagiline olema, et kohe üldse lapsi ei saa. võib olla igasugu muidki asju. iseeneslikud või tahtlikud abordikogemused- mis võivad panna nt lapsesaamist pisut edasi lükkama, muud tervisehädad (mis tahavad enne ravimist, kui rasestumist) jne. vairante on palju. seepärats olekski ilus, nagu autor kirjutas, anda privaatsust. ja mitte niimoodi päris küsida. samahästi võiks siis küsida juba ka nt meestelt: ega sul eesnäärmega probleeme ole või kas sul tõuseb? ei küsita ju.

0 inimest 0st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Kuuno, 25.09.2009 14:41 

Näib, et pealetükkivate küsimuste küsimine on seotud nõrga taktitundega. Sest põhimõtteliselt on väga loomulik tunda huvi, kas naisel lapsi on. Ma arvan, et lastetud naised võiks ka ise teemasse rahulikult suhtuda ja leebelt teada anda kuidas olukord on.
Neiu R-i jutt, et laps tekitab sõltuvust mehest, on aga lausa idiootne. R-l on asjad elus vist väga segamini läinud? Varalise iseseisvuse kaotad sa aga nagunii.

Kuuno, 25.09.2009 14:54 

See R-i jutt on tegelikult täiesti fenomenaalne ja on märk mingist väga kummalisest arengust, mis inimeste maailmapildiga on toimumas.

Sõltumatus on muutunud ülimaks hüveks. Sõltumatus. Sõltumatus, mis kätkeb endas distantsi kõigega, mis võiks kohustada, siduda, kammitseda, piirata jne.

Selline sõltumatus eitab igasugust tõelist lähedust, armastust, eneseohverdust, aatelisust, suuremeelsust, kaastunnet...
Tegemist näib olevat mentaliteediga, mis on harjunud vaid saama ja mitte andma -tarbima, aga mitte looma.

Mida on selline sõltumatus väärt kaasinimestele? Või kuidas peaks sellisesse sõltumatusse inimesse suhtuma? Miks peavad minu lapsed sellisele inimesele pensioni maksma? Mis õigusega?!

1 inimest 2st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Teisipäev, 25.09.2009 15:35 

Kuuno, eks palu oma lastel siis välismaale kolida ja seal makse maksta!!??! See Sinu lause on täpselt samasterotüüpne, ainult teisest äärmusest. See pensionijutt ajab südame pahaks juba. Inimesel on õigus valida. niikuinii on lapsevanematel eeliseid, mida lastetuil pole, ja nii ongi hea. Ei saa üks öelda teisele: sa oled loll või sa elad minu kulul. EI ole nii ju.
Samahästi võiks öelda, et miks lastetud peavad maksma oma maksud töötute paljulapseliste (pool)asotsiaalide (tavaliselt nad on seda) lastetoetusteks. Absurd seegi.
Ei saa ka sundida inimest sünnitama. Vaata GEPi - kuhu me sellega välja sõidaks. Sa oled küll praegu natuke hullunud rahvastikuteadlane....

Poste 59
Lk: <<1  | 2  | 3  | 4  | >>
Foorum
Femme uudiskiri

Julge ja omanäoline käsitlus inimkonna hävinemisest on põlu alla sattunud – juba kuus riiki on filmi näitamise keelanud.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee