Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Silmade laseroperatsioon

Poste 25
Lk: <<1  | 2  | >>

:), 18.05.2007 12:46

Kas keegi on teinud? Kas aitas püsivalt?
Tahaks teha, aga ennem tahaks teada teiste kogemusi. Olen kuulnud, et pärast pidid silmad kuivaks minema. Ja kui juba on silmad suht kuivad, siis äkki ei tehtagi.

Palun rääkige oma kogemusest.

3 inimest 4st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Kärt, 18.05.2007 14:13 

Ma lähen kolmapäeval laseri alla, eks ma võin pärast kirjeldada, mis tunne mul on. :) Hetkel söön C-vitamiini ja kaks päeva enne pean silmatilke neli korda päevas panema. Parem silm on -6 ja vasak silm -6,25. Ennem pidin käima silmatestidel, kõik olevat korras, materjali jätkuvat. Lähen KSA Silmakeskusesse laseroperatsioonile.

Kas ülalolev postitus oli sulle tarvilik? 

5 inimest 7st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

triin, 18.05.2007 14:37 

Mina käiisn u 2 aastat tagasi opil. silmad olid -8 ja -9. Arst ei lubanud midagi kuna pupill olevat liiga suur ja miinus ka. Operatsioon läks hästi , kuigi olin väga närvis ja ei suutnud silma hoida paigal. Järgmisel hommikul kui läksin arsti juurde tuli välja et olen 95% nägija. Siiamaani on see püsinud, vahel õhtul on kehvem nägemine ainult. Kordagi pole silmad valutanud, pole põletikku olnud, ainult kuivad on vahel, aga seda ka väga harva, nii et tilkasid panen väga harva.
Mina soovitan soojalt minna , kui ikka nägemine on kehv ja prille läätsesid ei taha, eriti kui nüüd on neil ka paremad aparaadid kui siis kui mina tegin.

3 inimest 3st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Anita, 21.05.2007 14:43 

Mul saab aasta nüüd. Pole mingei probleeme olnud siiani, nägemine on üle 120%, ainult pimedas näen üsna kehvalt, aga see pidi paari aastaga ära kaduma. Igaljuhul on silmaopp tegemist väärt. Mul oleks iga aasta läinud prillide peale u 5000 krooni, nii et kasulik investeering;) Silmad ei lähe eriti tuntavalt kuivaks, niisutamine on lihtsalt vajalik ja mulle ausalt öelda hakkasid silmatilgad isegi meeldima, mõjub värskendavalt:) Mine ikka kontrolli, seda kas saab teha või ei oskab öelda arst. Soovitan soojalt Laservisiooni, väga meeldiv koht ja väga professionaalsed arstid.

0 inimest 0st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Pabistaja ;), 02.10.2007 12:32 

Mina lähen nädala pärast opile.Hirm on natuke sees....Kas keegi võiks üksikasjalikult kirjeldada, mis opi ajal tehakse ja mida tunned, kas mingi hetk kaob nägemine hetkeks ära?

Oleksin väga tänulik ;)

4 inimest 4st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

kotkapilk :), 02.10.2007 18:35 

pole midagi karta :)!
kõigepealt pannakse silmadesse tuimestavaid silmatilku(vist silmade pilgutamise refleksi võtab ka vähemaks peale muu).
siis puhastatakse silm igast miniatuursest prahist. (nb op ajal arst räägib koguaeg juttu, ni et ei panegi eriti tähele, mis tehakse :P)
siis pannakse silma laugude alla klamber v midagi sarnast, et silmamuna avatud oleks.
seejärel lõikab mingi masin silma enda "läätse" lahti ning arst keerab selle pealt ära.
siis pannakse mingi muu kaadervärk peale - mul arst küsis:'kas valus on', mina selle peale:'ei ole, aga surumistunne on', mille peale arst ütles, et ta surub veel natuke :D, aga miskit hullu polnd.
siis läks küll pärast seda vist pilt korra eest, aga seda öeldakse ette, millal miskit juhtub :)!
siis oli laseri kord - pidi vaatama ühte punast täppi paar sekundit (aeg oleneb silma miinusest: mida suurem miinus, seda pikemalt laser töötab).
seejärel võeti see surumisasjandus silmast, silma "lääts" pintseldati tagasi silmale ja lauhoidja võeti ka ära.
samad toimingud teisele silmale ja valmis :D! pikutasin veel 10-15 min ja siis koju! ps. lausa 15min pärast oppi, silmi lahti tehes, oli aru saada, et nägemine korras - tunne oli nagu siilil udus, aga siiski "nägin nagu loom" :D!!! super!!

lisaks..., 02.10.2007 18:39 

ps, kui laser vana sarvkesta silmalt maha "kooris", siis oli tunda kärsa-haisu, aga valu vms ei olnud!
põhimõtteliselt mingit valu ei tundnud, paar korda oli natuke ebameeldiv, aga terav pilk korvas need kõik :D!!!!!

pabistaja ;), 04.10.2007 18:30 

Aitäh kotkapilgule seletuse eest! Nüüd veits julgem tunne minna, kui tean, mida tehakse....

keks, 05.10.2007 12:06 

mul 5 aastat möödas ja on tekkinud väike miinus no 0,5. Eriti ei sega, aga ikkagi. Siiani oli kõik ülimalt super ja pole hetkegi kahetsenud, et selle käigu ette võtsin. Loomulikult oli samuti eelnevalt väike mure, aga kõik valud (no tegelikult ei ole valu, vaid lihtsalt ebamugav tunne) ununevad sama päeva õhtuks, kui saad aru, mis tulemus tegelikult on :).

to keks, 05.10.2007 14:26 

aga kas sa tead, millest sul see väike miinus tulnud on?? arvuti, telekas?? vms?

keks, 05.10.2007 17:52 

avutiga töö - iga päev, no tõenäoliselt see. õnneks (või kahjuks) vanus selline, et kohe-kohe peaks plussi poole hakkama minema, nii et uuele opile veel ei mõtle.

küsija, 08.10.2007 11:12 

Kas nohuga tehakse laseroppi? Mul tuli ja kahe päeva pärast on opp :(

murelik, 08.10.2007 11:54 

minul selline küsimus, et kui mu nägemine on -1.25 kas selle miinusega ka tehakse oppi või on liiga väike miinus laseropi jaoks?
Kui palju laseroperatsioon maksma läks?

hanna, 03.03.2008 21:13 

mis teha,kui olen 15 aastane ja silmanägemine on juba -8?Kas ma saan veel kunagi laseropile???
Tahaks väga,see oleks mu unistus:P

kats, 06.03.2008 22:29 

tartus ei tehta seda oppi ve`?

5 inimest 8st pidas allolevat postitust tarvilikuks.

Krissu, 07.03.2008 14:16 

to hanna:
Minul oli ka juba suht lapsena suur miinus. Ja arvasin ka, et minule operatsiooni teha ei saa. Aga sasta tagasi tegin operatsiooni ja siis oli miinus juba -11 ja -14. Laseroperatsiooni küll minule enam teha ei saanud. Minule paigaldati lisalääts. Tallinnas Silmalaseris dr. Mölder tegi selle operatsiooni. Nende kodulehelt võid selle kohta uurida.
Ja lohutuseks sulle veel niipalju, et selleks ajaks kui sina oled saanud nii vanaks et sulle operatsiooni saab teha ja su silmanägemine on stabiliseerunud, on juba uued tehnoloogiad ja saad vast ikka oma silmad korda.
Lisaläätse paigaldamise juures on veel see positiivne asi, et sinu silmast midagi ära ei lõigata ja kui midagi halvasti peaks minema, siis oma endise nägemise saab taastada. Laseroperatsioonipuhul on aga sinu sarvkestast osa ära lihvitud.
Kuna minul oli natukene suurem operatsioon kui laseroperatsioon, siis mina olin pärast operatsiooni mustas masenduses. Silm valutas ja ebamugav oli. Aga selle unustad ruttu kui nägemine korras on. Töötan iga päev üle 8 tunni arvuti taga ja silmad on tihti kuivad. Silmatilkasid pean pidevalt kasutama. Eks ise peaks ka vist tublim olema ja rohkem silmaharjutusi tegema ja värskes õhus viibima.
Minu ühel tuttaval aga läks laseroperatsiooniga kehvasti. Temal oli enne operatsiooni silmad -6. Üks silm sai korda aga teisele silmale tuli hoopis miinust juurde :( Tema tegi Tartus Refocus kliinikus operatsiooni.
Aga terav nägemine ilma prillideta kompenseerib kõik väiksemad ebameeldivused.
Silmaoperatsioon on üks paremaid asju mis mu elus on juhtunud. Ja risk et midagi halvasti läheb, on suhteliselt väikene. Mina oma tuttavatelt olen ainult positiivset vastukaja kuulnud (v.a. see üks juhtum).

Poste 25
Lk: <<1  | 2  | >>
Foorum
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee