Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Range distsipliini vangistuses (10)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

10.08.2006

"Ärkasin hommikuti kella viie ajal. Silmad unised, ilma hommikusöögita. Tajumata midagi, läksin rasvapõletusjooksule. Pika tööpäeva järel olin jälle jooksmas või jõusaalis. Ma ei nautinud treeninguid, jälgisin vaid pulssi. Pingutasin mitmeid tunde. Loobusin rasvast ja halvimal ajal toitusin lillkapsast, kohupiimast."

Nii kirjeldab anoreksiast ja treeningusõltuvusest toibunud 31-aastane Tuija. Kuigi süda puperdas ja olid peapööritused, arvas Tuija end olevat elu parimas vormis.

Iga hinna eest Toitumishäirete keskuse juhataja Pia Charpenteri meelest on Tuija lugu klassikaline näide tõsisest toitumishäirest ja treeningusõltuvuses inimesest. Treenitakse iga hinna eest, hoolimata sellest, kas sajab pussnuge või ollakse väsinud, isegi haigus ei ole sellisel juhul trenni takistuseks. Ränk treening käib tavaliselt käsikäes anoreksiaga, harvemad on buliimia juhud.

24-aastane buliimiasse ja anoreksiasse haigestunud Marja räägib, et tema treeninguhullus tekkis just anoreksia aegu. Ta oli siis töötu ja peaaegu kogu aeg kulus jooksule ning aeroobikale. Pargitöötajaks hakates tegi ta aga teadlikult kõige raskemaid töid.

Praegune ühiskond esitab inimestele palju nõudeid ja iluideaale. Söömishäirega inimeste meelest peab kõik olema ideaalne. Nii mõnigi arvab, et kontrollides keha ja söömist, saavutatakse ideaalne keha ning siis ollakse aktsepteeritud. Trenniga üritatakse kulutada energiat. Tüüpiline on mõttekäik, et pean kindlasti minema trenni, muidu tuleb halb enesetunne.

Kui treening jääb vahele, siis sõltuvuses oleva inimese enesetunne on väljakannatamatu. Või kui jooksutreening jäi viis minutit plaanitust lühemaks, siis parandatakse see tunnise jooksutrenniga kas või südaööl. 

Toitumine võib sassi minna igas vanuses inimesel, olenemata sellest, kas tegemist on täiskasvanu või lapsega. Söömisest tingitud probleemid esinevad kõige rohkem sportlastel, tantsijatel, näitlejatel ja üllataval kombel ka muusikutel.

Pia Charpenteri arvates on see tingitud sellest, et eespool mainitud elukutsetega inimesed teevad oma tööd intensiivselt ja annavad endast kõik. Samuti on töökoormus nii suur, et ei jõuta pöörata tähelepanu oma söömisele ja puhkusele.

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Rataste joondamine hea hinnaga (0)

Loe kommentaare (10)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee