Nägu Juuksed Keha ja toitumine Ilusoovitus
Kollektsioon Stiilivihjed Staari stiil Disain Pildigaleriid
Foorum Kosmopoliitne Fitness Suhted Sotsiaalia
Arvustused Persoon Mitmesugust Maru köögis
Kätlin Mariann Keilit

Tunne end hästi alasti olles (9)

Saada sõbrale Prindi Teade toimetajale

25.05.2006

Millal oli viimane kord, kui sa vaatasid peeglisse ja sulle meeldis see, mida sa nägid? Millal tehti sulle viimati kompliment, mida sa ei pareerinud negatiivse vastuse või mõttega? Kui palju aastaid oled sa enesele öelnud,: "Ma oleksin õnnelik, kui ma kaotaksin kaalus", või "Mu elu oleks parem,kui oleksin kõhnem"?

Sa võid mõelda, et ainult ülekaalulised naised omavad neid mõtteid või need vormist väljas olevad naised  mõtlevad tõenäoliselt rohkem endast halvemini, aga uurimistöö kinnitab,et isegi heas vormis olev ja tervislik võitlevad omavahel sellepärast, milline me keha välja näeb.

 "Vilets kehakuju mõjub ka isegi heas vormis oleva naise tervisele", väidab Michele S.Olson, kes on kehakuju ja toitumisvigade  ekspert ja professor Auburni Ülikoolist Montgomery-st Alabamas." Rohkem kui 40% naistest peavad aeg-ajalt dieeti.

Tegelikult on need heas vormis olevad, kaasaarvatud treenigute liidrid, nüüd kliinilisel tasandil hea näide suhteliselt uuest haigusest, mida kutsutakse keha düsmorfiaks."

Oled see sina? On see keegi keda sa tunned? Kas halb arvamus oma kehast mõjutab ka seda, kuidas sa end tunned teistes eluvaldkondades? Enamasti jah. Mis iganes, ära kaota lootust, sa võid jagu saada takistustest  oma keha armastades ja parandada oma kehakuju, mida aitab teha see 8 - sammuline programm.

Alasti tõde

"Kui sulle ei meeldi su keha, pole sa võimeline meeldima ka iseendale", ütleb Thomas Cash, kes on psühholoogia osakonnas professor Old Dominioni Ülikoolis, Norfolkis,Virginias. Cash on psühholoog  ilu ja isikliku välimuse alal ja ta on ka raamatu "Keha kuju töövihik: 8-astmeline programm" autor."

Kui sulle meeldib ja sa aktsepteerid oma välimust, siis on kergem meeldida ja aktsepteerida ka iseennast. Enesest lugupidamine on number 1-ks mis mõjutab sinu suhteid teiste inimestega, mis näitab kui kvaliteetsed need suhted on. Kui sa oled loonud endast negatiivse imago läbi teiste inimeste arvamuse, siis see pärsib sinu suhteid ja ühiskondlikku tegevust.

Kuidas sa saad hakata endast hästi mõtlema? Vaadates peeglisse, ütleb Cash. Võta oma riided seljast ära ja seisa täispikkuses peegli ette ja heledas valguses. Ta ütleb, et pärast dusi all käimist peaksid sa end vannituppa lukustama ja vaatama, mida sa peeglis näed. "See võib olla raske, kuid sa pead seda tegema.

Reaalsus on see, mida sa näed peeglist, aga sa näed ainult seda, mis sulle ei meeldi", selgitab ta. Kujutle, et sa käid ringi ja räägid kõigiga, keda kohtad, tema füüsilistest vigadest: "Tere Suur Tagumik! Tere härra Kiilaspea! Tere Sangakesed!" Ole nüüd! Sa oleksid kõige üksikum inimene maailmas.

Ma püüan inimesi aidata, et nad saaksid ennast  lihtsalt vaadata, ilma ennast arvustamata-mõju saavutamiseks ütle, "See olen mina", siis fokusseeri oma pilk ainult nendele kehaosadele, mis sulle meeldivad. Miks ei võiks sa veeta aega vaadates neid kehaosi, mis sulle meeldivad?

Järk-järgult, kinnitab ta, mis juhtub, kui sa saad aru kui rumal on veeta aega peegli ees uskudes, et mõni su kehaosa võib su elu mõjutada. See juhtub, kui sa veedad oma aega peegli ees mingi nahavoldi pärast või mingi koha pärast, kust sa ei näe välja nagu Barbie nukk. Cash ütleb, et lõpuks sa ütled endale: Saa juba üle sellest!

Cash ütleb ka, et kui ta võtab kliente läbima oma programmi, ütlevad nad alati, et nad ei vaata end niimoodi  peeglist." Ma leian ,et see on väga mõjuv," märgib ta. "Sa oled öelnud, ma pole võimeline oma keha peeglist vaatama. Vastuväide edevusele on  enda vihkamine. "Kuid ta ütleb ka, et oma kehast paremini mõtlema hakkamine ei juhtu üleöö. Sa hoia kinni mõningatest uskumustest ja hinnangutest enda kohta, mida on raskem kaotada kui teisi. Tema ettepanek? "Anna endale väike ülesanne ja tee üks muudatus teise järel."

Saa aru, et muutused on järkjärgulised, aga nad tulevad. Tööta edasi ja vaata ettepoole päevale, mil sa saad vaadata peeglisse ja ütelda: "Sa tead, ma näen väga hea välja!"

Fitness.ee

|
Teade toimetajale
Vestle foorumis
Populaarseimad vestlusteemad
Rataste joondamine hea hinnaga (0)

Loe kommentaare (9)

Aktiivne
Femme uudiskiri

Kaunite kaadrite ja võrratute näitlejatööde poolest silma paistev erootiline suurteos.
Cherry.ee - magusad pakkumised
Suhtun kiirmoe kettidesse:
Positiivselt, sest saab soodsa hinnaga moodsaid riideid
Negatiivselt, sest nende kvaliteet jätab soovida
Neutraalselt ja ostan, kui leian sobiva toote
Mis see kiirmood on
femme.ee kasutajatingimused registreeru kasutajaks uudiskiri reklaam koostööpartnerid kasutusõigus
© femme.ee